Друзі і колеги, петиція про визнання Голодомору геноцидом на сайті Парламенту Нової Зеландії. Відкрита для підписів з 8 січня 2019 року і набрала поки 500+ підписів. Допоможемо зібрати необхідну кількість голосів! https://t.co/RhkOzN3Pd0 pic.twitter.com/c88twuzCfq
- Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) 31 мая 2019 г.
"Палата представників закликає уряд визнати український голод/геноцид 1932-33 років (Голодомор) і засудити будь-яку спробу заперечити чи спотворити цю історичну правду як щось менше, ніж геноцид", - йдеться в петиції.
"Термін Голодомор відноситься до голоду мільйонів українців у 1932-1933 роках внаслідок радянської політики. Я вважаю, - пише автор петиції, - що Голодомор відповідає визначенню геноциду згідно з Конвенцією про попередження злочину геноциду і покарання за нього в статті 2 (з). Це визначає як навмисні дії геноциду, які створюють умови для життя, ведуть до фізичного знищення в цілому або частини національної, етнічної, релігійної або расової групи."
Відкрита петиція для підписів 8 січня 2019 року, термін закінчення - 24 листопада 2019 року. Набрала вона поки всього 906 голосів. Але підтримати її можуть усі люди доброї волі, які розуміють, що українську націю нищили, і Голодомор - це зловісний факт.
Подивитися, прочитати і підписати петицію можна на сайті парламенту Нової Зеландії по посиланню.
27 травня онлайн-петиція про визнання Німеччиною Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом набрала необхідну для розгляду Бундестагом кількість голосів. Близько опівночі кількість тих, хто проголосував за петицію на сайті німецького парламенту, перевищила 50 тисяч людей.
Тепер петицію повинен розглянути Бундестаг, і не виключено, що питання визнання Голодомору геноцидом буде винесено на голосування.
У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Крім України, Голодомор визнали геноцидом 16 держав, серед яких Канада, Мексика, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія, США, а також більше 20 американських штатів.
Ще дев'ять країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.
Докладніше читайте в матеріалі Сергія Махуна "чи Готовий світ почути правду про Голодомор?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".