"Це викликає серйозну заклопотаність. Це стає постійним предметом для занепокоєння", - заявив виданню високопоставлений європейський дипломат.
"Росія, очевидно, не є натхненником зростання популізму в Європі, але стало ясно, що Росія вітає його і в деяких випадках активно підтримує популістські рухи і крайні праві партії з проросійськими настроями", - цитує FT старшого наукового співробітника Європейської ради з міжнародних відносин Фредріка Весло.
На його думку, російські власті розглядають європейських популістів "в якості корисних союзників у досягненні своїх цілей у Європі". Мова тут йде в першу чергу про скасування економічних санкцій щодо Росії або відмову від європейської підтримки України.
FT відзначає, що побоювання керівництва ЄС поділяють і в США. Перед главою розвідки США поставлено завдання оцінити "фінансування російськими спецслужбами політичних партій і неурядових організацій в країнах колишнього Радянського Союзу та Європи".
Раніше повідомлялося, що Європарламент 21 жовтня розгляне в першому читанні проект резолюції щодо протидії пропаганди з боку Росії. В документі, схваленому комітетом у закордонних справах Европараламента в понеділок, зокрема, говориться, що Росія "агресивним чином" використовує широкий спектр інструментів, у тому числі спеціальні фонди, мовники на різних мовах, новинні агенції, громадські та релігійні групи, соціальні мережі і тролів в Інтернеті. Підкреслюється, що за допомогою пропаганди РФ намагається "поставити під питання європейські цінності" і спровокувати розкол Європи. При цьому однією з головних стратегій Росії є фальсифікація історії, сказано в резолюції.