В документі, схваленому комітетом у закордонних справах Европараламента в понеділок, зокрема, говориться, що Росія "агресивним чином" використовує широкий спектр інструментів, у тому числі спеціальні фонди, мовники на різних мовах, новинні агенції, громадські та релігійні групи, соціальні мережі і тролів в Інтернеті. Підкреслюється, що за допомогою пропаганди РФ намагається "поставити під питання європейські цінності" і спровокувати розкол Європи. При цьому однією з головних стратегій Росії є фальсифікація історії, сказано в резолюції.
Як приклад наводиться, зокрема, російська кібератака на Естонію, кампанії з дезінформації після загибелі літака польського президента під Смоленськом і після аварії рейсу MH17 в Донбасі, а також після анексії Криму Росією і в зв'язку з міграційним кризою в Європі.
У резолюції також зазначається, що пропагандисти ИГИЛ також атакують країни ЄС: на регіональному і глобальному рівнях. У зв'язку з цим ЄС вважає за необхідне захистити суспільство, в першу чергу молодих людей від радикалізації, а також перекрити грошові потоки в ІГ, йдеться в проекті резолюції Європарламенту.
У травні стало відомо, два члена палати представників США внесли законопроект, який передбачає створення комплексної стратегії боротьби з дезінформацією і пропагандою у світі, яку поширюють такі країни, як Росія і Китай.