На місцевих виборах у Луцьку область під контроль спробує взяти соратник Коломойського Ігор Палиця

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
На місцевих виборах у Луцьку область під контроль спробує взяти соратник Коломойського Ігор Палиця
Ніхто з тих, хто міг би поборотись за призові місця, на змагання не прийшов.

Напередодні місцевих виборів 25 жовтня запит на нові обличчя в Луцьку, як і в інших регіонах, очевидний. 40% мешканців досі хочуть бачити у владі молодих політиків, але стільки ж лучан уже переконані в тому, що влада повинна бути представлена компетентними мерами і депутатами всіх рівнів.

Чи виправдаються очікування лучан? І кого місцеві бізнес-еліти хочуть бачити на чолі обласного центру?

  1. Ігор Поліщук - радник в.о. мера, висуванець бізнес-групи Ігоря Палиці та Ігоря Коломойського, представляє партію «За майбутнє!». За даними компанії Info Sapiens, 22% тих городян, які вже визначилися зі своїм вибором, на сьогодні підтримують кандидатуру Поліщука.
  2. Роман Бондарук - висуванець «Слуги народу». У 2010-2015 роках він був депутатом Луцької міськради від партії «Батьківщина» і членом міськвиконкому. За підтримки у 2% городян шанси бізнесмена на повернення в місцеву політику залишаються примарними.
  3. Юрій Моклиця - кандидат «Європейської Солідарності». Замість нього мала балотуватися Юлія Вусенко, яка пройшла у міськраду за списками «Самопомочі» і стала обличчям опозиції до групи Палиці. Чому «ЄС» відмовилася скористатися 5% рейтингу головної міської опозиціонерки - секрет Полішинеля.
  4. Алла Надточій - висуванку Громадського руху «Свідомі» готові підтримати 2% лучан, які визначилися зі своїм кандидатом і погодилися прийти на вибори. Замість кандидатки за крісло мера повинен був боротися колишній «порошенківець», а нині автономний Андрій Покровський із рейтингом у 15%. Як кандидат Покровський міг стати реальною альтернативою кандидату від Палиці, але в останній момент реєстрації кандидатів партія висунула в мери практично «нульову» Надточій.

Рейтинги інших кандидатів в мери виглядають так: Богдан Шиба - 5%; Олена Твердохліб - 3%; Віктор Грисюк - 2; Тарас Яковлєв - 1%.

Можна було б припустити, що на хвилі невдоволення лучан ситуацією в місті (46% станом на лютий), в.о. мера Григорій Пустовіт вирішить здійснити кидок і спробує стати справжнім мером. Однак в Луцьку взагалі ніхто з тих, хто міг поборотися за призові місця, на змагання не прийшов.

ZN.UA

Серед партій, що претендують на портфелі у міськраді, лідером є «Європейська Солідарність», що має 23% підтримки містян. На другому місці партія влади - «Слугу Народу» підтримують 17% лучан. Третє місце ділять між собою «Батьківщина» і «За майбутнє» із рейтингом у 8%.

У ВО «Свобода» 7% підтримки, у їх політичних супротивників - «Опозиційної платформи-За життя» - 5%. По 4% мають партії «Голос» і «Радикальна партія Олега Ляшка», по 3% - «Українська стратегія Гройсмана» і «Сила і честь».

«Партії Шарія» і «Самопомочі» доводиться задовольнятися 2% підтримки, за «Громадянську позицію» і «Національний корпус» готові віддати голоси по 1% містян.

Підтримка «ЄС» найбільш сильна серед людей від 30 до 40 років (21% серед вікової групи 30-39 років і 20% в групі 40-49 років) середнього достатку (25% опитаних відзначили, що їм вистачає грошей на все, крім купівлі нерухомості). Чоловіків серед потенційних виборців більше (22% проти 16% жінок).

Основний електорат «Слуги народу» - молодь віком від 18 до 29 років (28%), яка дозволяє «практично ні в чому собі не відмовляти» (21%). Чоловіків і жінок серед потенційних виборців практично порівну - 16% і 12% відповідно.

«Батьківщину» підтримують люди старшого віку (11% серед вікової групи 50-59 років і 10% в групі 60+) з достатком нижче середнього - 10% опитаних відзначили, що грошей на повсякденні потреби їм вистачає, але купити одяг вже важко. Чоловіків і жінок серед потенційних виборців порівну - по 7%.

Проголосувати за групу «За майбутнє» готовий електорат «Батьківщини» - 7% серед вікової групи 50-59 років і 8% в групі 60+. Фінансовий стан виборців Палиці різний - від тих, хто практично ні в чому собі не відмовляє (7%) до тих, кому не вистачає на одяг (7%).

ZN.UA

ZN.UA

Основними факторами, що впливають на вибір політсили, лучани назвали солідарність з позицією партії у загальноукраїнських питаннях (41%) і симпатію до лідера (23%). На третьому місці - позиція політсили щодо місцевих питань (11%).

Вісім відсотків опитаних повідомили, що їм подобаються висунуті партією кандидати в мери і депутати міськради, ще шість% вважають її кращою альтернативою чинній місцевій владі. І лише 1% опитаних містян повідомили, що при виборі орієнтувалися на програму політсили.

Опитування проведене соціологічною компанією INFO SAPIENS від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень IRI. Дані збиралися в місті Вінниця 12-15 вересня 2020 методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n=600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.

*Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.

Матеріал «Країна по поличках.ЛУЦЬК» публікується в рамках нового проєкту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проект російською буде доступний тут: https://zn.ua/mestnye-vybory-2020/.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі