На кордоні з Україною та тимчасово окупованих територіях кількість російських військ оцінюється у 94,3 тис. осіб, повідомив глава Міноборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду. Він також розповів про тактику, яку РФ використала весь рік.
«У квітні та вересні цього року Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальйонів тактичних груп. Наразі навколо України та у тимчасово окупованому Криму у постійній готовності знаходяться 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 на постійній основі, 8 – додатково перекинуто до Криму. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації сьогодні оцінюється в 94,3 тис. осіб», - заявив Зеленський.
Він також зазначив, що РФ упродовж року використовує тактику своєрідних «хвиль». Зокрема, відбулася концентрація військ неподалік українського кордону, потім особовий склад відводився до місць постійної дислокації, а техніка залишалася.
«Це дозволяє супротивникові скоротити час на розгортання», - додало Резніков.
Міністр додав, що протягом минулого тижня відбулося посилення танками та бронетехнікою угруповань у Брянській та Смоленській областях РФ. За словами Резнікова, «у разі входження двох великих десантних кораблів Балтійського флоту з Середземного до Чорного моря, їх загальна кількість в регіоні збільшиться до 9».
«Разом з катерами це дозволить противнику одночасно перекидати до трьох тисяч військових і до 250 одиниць бойової броньованої техніки. Це свідчить про збереження напруженості в Азово-Чорноморському регіоні», - додав Резніков.
Міністр також заявив, що ймовірність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найімовірнішим часом досягнення готовності до ескалації буде кінець січня.
Раніше Washington Post писав, що Білий дім розглядає варіанти стримування російського вторгнення до України. Вашингтон вивчає формат запровадження розширених санкцій проти Москви та надання додаткової військової допомоги Києву. В адміністрації Байдена також опрацьовують можливість дистанційного спілкування президентів США та Росії для врегулювання «української кризи».
Події минулої осені свідчать, що формування нового світового порядку перейшло із концептуальної сфери в практичну стадію. І хоч як це дивно, Україна опинилася чи не в центрі цього процесу. Докладніше про подію у статті Сергія Корсунського «Натяки Путіна: навіщо Росія стягнула війська і що робити Україні».