Метою свого прибуття в Давос Арахамія назвав просування інвестиційних програм.
Говорячи про ситуацію в Донбасі, він заявив про необхідність зосередитися "на повному припиненні вогню з обох сторін", що має стати "найсильнішим сигналом за останні п'ять років".
Також Арахамія висловився щодо імовірності військової деокупації сходу України від російських військ. Нещодавно про необхідність підготовки до такого варіанту говорив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос.
"Я не думаю, що є такий план. Тому що у нас всі зусилля останніх шести місяців спрямовані на винятково мирне врегулювання. При цьому ми всі повинні розуміти, що там стріляють кожен день, там кожен день з обох сторін гинуть люди, тому це такий "мікс" ситуацій військової і миротворчих зусиль", - сказав він.
Нагадаємо, в ніч на 10 грудня після нормандського саміту в Парижі президент України Володимир Зеленський поспілкувався з російськими пропагандистами. Згодом ці коментарі під виглядом "великого інтерв'ю" були показані у передачі "Москва. Кремль. Путін" на телеканалі "Росія 1".
Президент також публічно запросив російських пропагандистів до українського Донбасу, щоб особисто оцінити ситуацію в регіоні. За кілька днів до Києва прилетіла знімальна група пропагандистського ресурсу Міноборони РФ "Звєзда". Свій візит пропагандисти пояснили "запрошенням Зеленського".
Ювілейний Всесвітній економічний форум у Давосі розпочався у вівторок, 21 січня. Захід триватиме до 24 числа. Світові лідери, керівники, мислителі і знаменитості обговорюють власне бачення тем, обраних засновником WEF Клаусом Швабом: від деглобалізації до четвертої промислової революції.
Українську делегацію в Давосі представляють Володимир Зеленський, Давид Арахамія, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, голова агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк, режисер Олег Сенцов та інші.