Глави МЗС країн G7 засудили військову співпрацю Росії з КНДР та підтвердили підтримку України

Поділитися
Також міністри закликали Китай чинити тиск на РФ з метою припинення російського вторгнення в Україну.

Міністри закордонних справ країн G7 у вівторок, 26 листопада, “найрішучішим чином” розкритикували поглиблення військової співпраці між Північною Кореєю і Росією, а також підтвердили підтримку України, повідомляє Kyodo.

У заяві, оприлюдненій після дводенних переговорів в Італії, міністри наголосили, що відправка військ Пхеньяна на допомогу Москві у війні проти України “знаменує собою небезпечне розширення конфлікту” і призведе до “серйозних наслідків для європейської та індо-тихоокеанської безпеки”.

Міністри закордонних справ країн G7 також засудили “безвідповідальну та загрозливу ядерну риторику” Росії.

G7 підтвердила, що її підтримка територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України “залишатиметься непохитною” на тлі побоювань, що небажання новообраного президента США Дональда Трампа допомагати Києву може послабити солідарність групи.

Що стосується Китаю, то G7 підтвердила незгоду з “мілітаризацією, примусом і залякуванням” з боку Пекіна в Південно-Китайському морі, а також наголосила на важливості миру і стабільності в Тайванській протоці.

Крім того, група висловила занепокоєння з приводу підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії через експорт матеріалів подвійного призначення. G7 закликала Пекін чинити тиск на РФ для припинення війни проти України.

На засіданні у понеділок, 25 листопада, міністри закордонних справ країн групи обмінялися думками щодо ситуації на Близькому Сході, де залишається високою напруженість у відносинах між Ізраїлем та Іраном, поки ізраїльські війська продовжують боротьбу з ХАМАС у Секторі Гази.

Переговори на рівні міністрів відбулися після перемоги Трампа на президентських виборах у США. Його односторонній підхід “Америка понад усе” породив невизначеність щодо майбутнього G7 у сприянні міжнародній координації для вирішення спільних викликів.

До G7 входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, США, Японія, а також Європейський Союз. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі