На Банковій готові прийняти рішення про відправку українських військових у АТО в Африку – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На Банковій готові прийняти рішення про відправку українських військових у АТО в Африку – оглядач © Офіс президента Facebook
Російсько-українська війна - головний аргумент, чому Україні не варто погоджуватися на пропозицію Франції

В цілому на Банковій готові прийняти політичне рішення про направлення українського підрозділу в АТО в Африці, до антиджихадистської оперативної групи "Такуба" в регіоні, де французькі та африканські військові воюють проти осередків угруповань ІДІЛ та "Аль-Каїда". Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко пише, що важливо, щоб в українських політиків не було спокуси надати Франції дармову послугу.

«Пропозицію Парижа можна розглянути. Тим більше що Україна сьогодні бере участь у кількох миротворчих місіях. Питання в тому, наскільки очікувані фінансові й політичні дивіденди переважать очевидні ризики такого рішення», — зазначив у розмові з ZN.UA співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Подібної ж позиції дотримуються українські дипломати та військові.

І якщо Зеленський усе-таки ризикне прийняти рішення про участь Києва в операції «Бархан», то платою за перебування українських солдатів в Африці мають бути не пишномовні слова французів про необхідність брати участь у захисті Європи від загрози ісламського тероризму", - пише Кравченко.

Власне кажучи, російсько-українська війна, що триває восьмий рік, — це головний аргумент, чому Україні не варто приставати на пропозицію Франції, підкреслює оглядач. Серед інших причин — чималі фінансові витрати (утримуватися підрозділ буде за кошти українського бюджету), складні географічні та кліматичні умови регіону, перманентна загроза безпеці військовослужбовців. (За даними Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), з 23 військових і поліцейських— учасників миротворчих місій, які загинули 2019 року, 22 поклали свої життя в рамках місії MINUSMA.) А після недавньої загибелі президента Чаду Ідріса Дебі посилилася тенденція до дестабілізації всього регіону.

Чому Франція наполягає, щоб Україна відправила своїх солдатів в африканську пустелю, читайте в статті Володимира Кравченка "Навіщо Україні чужа війна?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі