- "Слуга народу"
- Оппозиційна платформа - "За життя"
- "Європейська солідарність"
- "Батьківщина"
- "Голос"
Ці політичні сили гарантовано потрапляють в Раду. На даний момент трохи більше половини відсотка для подолання прохідного бар'єру не вистачає Радикальній партії Ляшка.
За прогнозами, впевнена перемога "Слуги народу" прокладає шлях до монопартийної більшості, без необхідності створення коаліції, хіба що тільки для прийняття законів, що потребують конституційної більшості.
У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.
Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.
Екзит-пол КВУ та "СОЦИСу" показав 44,71% у "Слуги народу",12,24% у "Опозиційної платформи - За життя", 8,54% у "Європейської Солідарності", 7,56% у "Батьківщини" і 5,94% у "Голосу".
За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.
У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.
Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними мережі "ОПОРА" на дільниці прийшли менше 50% виборців.
Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA – "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".