МЗС заявляє про конструктивізм у діалозі Києва і Москви у вирішенні проблем базування ЧФ РФ у Криму

Поділитися
У Міністерстві закордонних справ України заявляють про конструктивізм у діалозі Києва і Москви у вирішенні проблемних питань базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму, повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин на брифінгу в четвер, 19 серпня, у Києві.
У Міністерстві закордонних справ України заявляють про конструктивізм у  діалозі Києва і Москви у вирішенні проблемних питань базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму, повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин на брифінгу в четвер, 19 серпня, у Києві.«Зараз спостерігається конструктивна позиція обох сторін, є взаємна повага», - підкреслив він. Волошин зазначив, що і у Києва, і у Москви присутня політична воля домовитися стосовно низки суперечливих питань. «Ніхто не збирається видавлювати флот з Криму якимись дивними способами, як це робилося за президента Віктора Ющенка», - сказав він. За словами Волошина, позиція МЗС полягає в тому, що українська сторона повинна бути сумлінним орендодавцем, а російська - сумлінним орендарем. У цьому питанні справді присутні деякі неузгодженості, і українська сторона робитиме все для того, щоб їх вирішити. Аналізуючи нинішній стан українсько-російського співробітництва, Волошин зазначив, що в цьому напрямку є присутньою низка дискусійних питань, зокрема, що стосуються делімітації морських кордонів. «Проте, сама атмосфера дозволяє говорити про те, що Україна і Росія на сьогоднішній день є партнерами», - підкреслив він. Волошин також зазначив, що останні соціологічні дослідження дозволяють стверджувати, що ставлення росіян до України значно покращилося, особливо після допомоги у ліквідації пожеж. Нагадаємо, відповідно до «харківських угод» між президентами України і Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медвєдєвим, із 28 травня 2017 пролонгується на 25 років дія угоди про статус і умови перебування ЧФ РФ у Криму, угоди про параметри поділу ЧФ РФ і угоди про взаємні розрахунки, пов'язані з поділом флоту і його перебуванням на території України від 28 травня 1997 року з наступним автоматичним продовженням на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не проінформує письмово іншу сторону про припинення їх дії не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії. Угода також передбачає збільшення орендної плати за перебування ЧФ РФ на території України, яка починаючи із 28 травня 2017 року буде складатися з платежів Росії у розмірі 100 мільйонів доларів на рік і додаткових коштів, які утворюються за рахунок зниження із дати набуття чинності угоди ціни на природний газ, який постачається російською стороною до України. Відзначимо, що ЧФ РФ може посилитися кораблями з Балтійського флоту Росії. Нагадаємо також, що президент Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову завершити інвентаризацію земель, на яких розташовані об'єкти ЧФ РФ, до 1 січня 2011 року.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі