МЗС відреагував на плани Росії відкрити представництва однієї російської партії в Донецьку та Луганську

Поділитися
МЗС відреагував на плани Росії відкрити представництва однієї російської партії в Донецьку та Луганську © Володимира ЧОПЕНКО
Російські партії побачили можливість отримання політичних дивідендів після паспортизації ОРДЛО

Наміри відкрити представництва російської політичної партії "Справєдлівая Россія - За правду" в окупованих Росією Донецьку та Луганську - це черговий доказ російської ескалації в непідконтрольних українському уряду окремих районах Донбасу, кажуть в Міністерстві закордонних справ України.

Зазначимо, що це партія традиційно агітує за Владіміра Путіна. По всій Росії рейтинги партії ледь перевищують 5 відсотків.

"Російська влада продовжує відкрито нехтувати мінських домовленостей і здійснювати кроки для затягування на цю мить непідконтрольних Україні районів Донбасу у своє політичне, економічне та електоральне поле", - сказав речник МЗС України Олег Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Він додав, що після незаконної роздачі паспортів громадян РФ населенню ОРДЛО російські партії побачили можливість отримання політичних дивідендів.

"Задекларована мета представницького центру "Справєдлівої Росії" сприяти реалізації виборчих прав "громадян Росії"- жителів тимчасово окупованих територій - грубо порушує законодавство і суверенітет України, відкриває поле для фальсифікацій на російських виборах. Останнім часом в Росії ведуться активні дискусії про організацію в ОРДЛО виборів до Держдуми. Україна вже заявляла, що не визнає легітимність таких голосувань", - підкреслив Ніколенко, зазначивши, що РФ, нарешті, повинна почати виконувати взяті на себе зобов'язання для досягнення політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на основі повної поваги суверенітету України, дотримання вимог українського законодавства і норм міжнародного права.

Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької і Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи в змушують працівників бюджетної сфери і бойовиків.

Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і «Л-ДНР»? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі