Міністерство закордонних справ України виступило з офіційним коментарем щодо дотримання прав громадянина України Міхеїла Саакашвілі. Повний текст розміщено на сайті МЗС.
У зверненні до грузинської влади українське дипвідомство наполягає на поважному ставленні до громадянина України та недопущенні дій, які несуть загрозу його життю та здоров'ю.
“Учорашні спроби перевезти Міхеїла Саакашвілі з військового госпіталю до тюремної установи зроблено неналежним чином. Адвокати не були повідомлені про відповідне рішення пенітенціарної служби Грузії. Стан здоров'я Міхеїла Саакашвілі не дозволяє це робити. Йому потрібна подальша реабілітація.
Українські дипломати в Грузії продовжують тримати ситуацію на особливому контролі, підтримують постійний діалог із владою Грузії та адвокатами Міхеїла Саакашвілі. Консул Посольства України в Грузії завтра буде допущено до Міхеїла Саакашвілі.
Грузинська сторона має дозволити українським лікарям відвідати Саакашвілі з метою його обстеження.
Продовжуємо працювати над його поверненням до України з гуманітарних міркувань для лікування та реабілітації. Необхідність такого кроку є очевидною ” — йдеться у коментарі.
Міхеїла Саакашвілі затримали 1 жовтня, перед місцевими виборами в Грузії експрезидент уперше за вісім років повернувся до країни. У Грузії він засуджений у кількох кримінальних справах, політику загрожує шість років ув'язнення. 2 жовтня затриманий оголосив голодування.
8 листопада Саакашвілі обманом перевезли до тюремної лікарні у Тбілісі . Пенітенціарна служба Грузії повідомила, що колишнього президента Грузії перевезли туди з метою недопущення погіршення стану здоров'я.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі виключає можливість помилування Саакашвілі.
Про те, як затримання в Грузії колишнього президента країни та нинішнього українського топ-чиновника позначиться на українсько-грузинських відносинах, читайте у статті Володимира Кравченка "Чи Україна витягуватиме Саакашвілі з в'язниці?" у ZN.UA.
10 листопада в Грузії розпочався судовий процес над Міхеїлом Саакашвілі у справі про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром телекомпанії "Імеді". Ще одна справа — про розтрату коштів, чекає на розгляд. Саакашвілі також засуджений на шість років колонії у двох інших кримінальних справах.