Російські ЗМІ в черговий раз спотворили заяву представника Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл про те, що відповідальність за водопостачання окупованого Росією Криму «лежить і на Україні».
Про це на своїй сторінці в Facebook написала заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Так, 7 вересня вранці "Ведомости.ru" подали чергову сенсацію: "Відповідальність за постачання жителів Криму питною водою лежить і на Росії, і на Україні, - заявила офіційний представник Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл".
За словами Джапарову, в управлінні заявили, що до них дійсно зверталося РИА Новости (на їх публікацію посилалися "Ведомости") з питання поставок води в Крим, проте відповідь була дещо іншим: "Російська Федерація, як окупаційна влада, несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води осіб, які перебувають під захистом ".
У УВКПЛ додали, що слова їх представника були приведені в "Відомостях" в повному обсязі.
"При цьому, як випливає з тієї ж публікації РІА Новини, самі представники окупанта залишилися розчарованими відповідями УВКПЛ, назвавши їх з властивою РФ повагою до міжнародних структур," відповідями першокласника "і" туманним відповіддю ні про що "", - пояснила Джапарова.
Представник МЗС порівняла публікацію російського ЗМІ з грою в "зіпсований телефон", в якій «цей телефон запрограмований на фейк з самого початку, і до останнього гравця».
«Не здивуюся, якщо в наступній публікації ще якогось російського медіа вже будуть кричати, що" ООН наказала України подавати воду в окупований Крим "для забезпечення потреб російського ЧФ і його об'єктів", - додала Джапарова.
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурсов вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.