Росія виступає проти зміни Мінських угод, вважаючи, що це може призвести до "різанини в Донбасі". Про це заявив глава російського МЗС Сєргєй Лавров.
Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський пообіцяв повністю взяти під контроль східний кордон, а вже після того розібратися з амністією та виборами.
"Зрозуміло, що якщо вони зробили б так, якби їм хтось дозволив би зробити так, то там була б різанина за великим рахунком", - заявив міністр.
Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловив думку про те, що Мінські переговори можна перенести до Польщі. При цьому він вважає, що питання перенесення фізичних зустрічей в рамках ТКГ з Мінська має вирішуватися спільно всіма сторонами. Ні Росія, ні Україна, за словами Кравчука, одноосібно таке рішення приймати не можуть.
Пізніше прессекретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив про те, що в Кремлі немає позиції з приводу створення альтернативного майданчика для переговорів замість Мінська. Водночас білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що не проти перенесення переговорів ТКГ з Мінська.
Що стосується нормандського формату, то Зеленський ще у 2019 році пропонував розширити його за рахунок Сполучених Штатів Америки. Тоді у Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процесу вимагає згоди всіх лідерів нормандської четвірки. А в МЗС Франції висловилися за підтримку діалогу з Вашингтоном щодо Донбасу, але категорично проти участі США в нормандському форматі.
На початку квітня цього року міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що участь США мають моральне і юридичне право брати участь в нормандському форматі. Однак, незадовго до цього представник окремих районів Донецької області на переговорах в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що зараз мова не йде про введення в нормандський формат переговорів президента США Джо Байдена.
Про те, чому пропозиції президента Зеленського про зміну Мінських угод - лише інформаційний шум, читайте в статті Тетяни Силіної «Неформат».