Голодомор 1932-1933 років визнали геноцидом українського народу вже 15 держав, повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар на міжнародному форумі «Масові штучні голодування: пам'ятаємо, шануємо» в Києві.
Крім того, у 20 державах встановлені пам'ятники, присвячені трагедії Голодомору, а у понад 70 країнах щорічно відбуваються заходи для вшанування пам'яті жертв і нагадування світовій спільноті про злочин радянської влади.
Боднар зазначив, що тема Голодомору звучить на платформах міжнародних організацій ще з 2003 року, зокрема в ООН, ОБСЄ, ЮНЕСКО, в Парламентській асамблеї Ради Європи, Європейському парламенті.
«Ми розширюємо кількість цих міжнародних організацій, які приєднуються до пізнання факту злочину радянського режиму проти українського народу. Для нас основним завданням є не тільки підвищити обізнаність міжнародної спільноти, а домогтися від наших партнерів засудження тоталітарного режиму і показати, що українці вижили саме завдяки своїй силі і завдяки тому, що можуть чинити опір, який ми чинимо і сьогодні (опір російській агресії - ред.)», - цитує Боднара «Інтерфакс-Україна».
Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу 15 років тому. З тих пір щороку в четверту суботу листопада в Україні запалюють свічки пам'яті і організовують хвилину мовчання. Про те, які наслідки Голодомору ми пожинаємо досі, читайте в статті Анни Сокур «Як позначається на сучасних українцях колективна травма Голодомору».