МВФ вивчить український закон про антикорупційний суд

Поділитися
МВФ вивчить український закон про антикорупційний суд МВФ взяв паузу для вивчення ухваленого Верховною Радою закону про антикорупційний суд © Flickr/International Monetary Fund
Для Фонду важливою є незалежність суду. Міжнародні експерти повинні відігравати вирішальну роль при формуванні складу.

Міжнародному валютному фонду потрібен час для оцінки ухваленого Верховною Радою закону "Про вищий антикорупційний суд", повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

"Це сталося кілька годин тому, тому зараз ми будемо оцінювати цей закон, як він був прийнятий", – сказав він на традиційному брифінгу у Вашингтоні.

Райс пояснив, що для Фонду важливим є забезпечення створення незалежного і заслуговує довіри антикорупційного суду, який виправдовує очікування українського народу.

"У цьому зв'язку вирішальним є процес добору суддів, що засідають в цьому суді, і важливо, щоб панель незалежних експертів, що підтримує цей процес, грала вирішальну роль у перевірці того, що кандидати на посаду судді мають необхідну кваліфікацію", – підкреслив представник фонду.

Він зазначив, що це ті питання, які МВФ розглядає як пріоритетні.

У цілому він повідомив, що Фонд і Україна продовжують роботу над завершенням четвертого перегляду програми розширеного EFF.

7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект №7440 у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів.

Згідно з законом, Громадська рада міжнародних експертів може заветувати кандидатуру судді Антикорупційного суду, якщо таке рішення підтримають не менше трьох членів Ради з шести. Це вето можна подолати на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів (яка складається з 22 членів) Ради експертів більшістю голосів. Однак за подолання вето повинні висловитися три члени Ради.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі