"Дуже важливо, щоб громадська рада, що складається з незалежних експертів із великим і визнаним досвідом у боротьбі з корупцією, була наділениавирішальною роллю при підтвердженні наявності у кандидатів у судді Вищого антикорупційного суду необхідної кваліфікації для винесення вироків у корупційних справах", - сказав він.
Щодо просування України за програмою EFF Люнгман нагадав, що для проходження четвертого перегляду владі країни необхідно також впорядкувати внутрішні тарифи на газ до ринкового рівня, забезпечити утримання рівня дефіциту держбюджету за підсумками 2018 року в межах встановленого в програмі показника 2,5% ВВП.
Нагадаємо, що Верховна Рада в середу, 23 травня, розпочала розгляд законопроекту про антикорупційний суд, до якого подано більше 2000 поправок.
Напередодні у вівторок спікер парламенту Андрій Парубій повідомив про те, що було проведено чотири раунди переговорів з МВФ і було погоджено 13 з 14 рекомендацій Венеціанської комісії. За його словами, повноваження антикорупційного суду будуть поширюватися тільки на справи НАБУ і САП. Також вирішено питання з розміщенням суду в Києві. Крім того, судді отримають захист від тиску держави. У законопроекті знизили вимоги до суддів. Однак у питанні повноважень громадської ради міжнародних експертів згоди так і не дійшли.
Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутата. Однак МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суд, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".