Чотири етапи переговорів з МВФ про антикорупційний суд дали частковий результат

Поділитися
Чотири етапи переговорів з МВФ про антикорупційний суд дали частковий результат Парубій розповів про перспективи закону про антикорупційний суд
Київська влада погодила 13 з 14 рекомендацій Венеціанської комісії. Питання про повноваження міжнародних експертів в антикорупційному суді вирішити поки не можуть.

Спікер парламенту Андрій Парубій перед закриттям пленарного засідання у вівторок поінформував народних депутатів про хід переговорів з МВФ і Венеціанською комісією щодо погодження дискусійних норм законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

"Ми провели кілька раундів переговорів. Ви знаєте, що я запросив в Україну секретаря Венеціанської комісії, і за участі МВФ ми провели фактично вже чотири етапи переговорів. Було погоджено 13 з 14 рекомендацій Венеціанської комісії", - сказав він і перерахував узгоджені позиції.

За його словами, повноваження антикорупційного суду будуть поширюватися тільки на справи НАБУ і САП. Також вирішено питання з розміщенням суду в Києві. Крім того, судді отримають захист від тиску держави. У законопроекті знизили вимоги до суддів, повідомив він.

"Залишилася одна, але надзвичайно важлива позиція, повноваження громадської ради міжнародних експертів", - розповів Парубій.

Спікер повідомив, що розглядаються кілька способів, яким чином забезпечити їх вирішальний голос при відборі суддів, як рекомендувала Венеціанська комісія.

"Сьогодні ми спробуємо з цієї останньої позиції знайти порозуміння", - сказав він і додав, що в іншому випадку питання буде вирішуватися в сесійній залі.

Парубій повідомив, що проведе консультації з керівниками депутатських фракцій і висловив свою пропозицію розпочати розгляд законопроекту на пленарному засіданні в середу.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групою "Рейтинг", 47% українців схвалили санкції проти українських політиків або посадових осіб, відповідальних за відсутність реформ, якщо Україна не буде проводити антикорупційних реформ, таких як створення антикорупційного суду. Ще 21% схвалюють припинення кредитування МВФ, а 17% - скорочення фінансової допомоги Україні. І тільки 13% українців вважають, що Захід повинен висловити глибоку стурбованість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі