Міністерство охорони здоров'я має виконати рішення суду і зупинити реорганізацію сфери тими методами, які руйнують СЕС та інші установи, заявив DT.UA заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Олег Мусій.
"Слід ураховувати, що чиновники у проектах пишуть одне, а роблять інше. Є рішення апеляційного суду, яке Міністерство охорони здоров'я зобов'язане виконувати, воно стосується і долі СЕС, і наказу №604 про створення Центру громадського здоров'я. Але керівництво МОЗ його відверто ігнорує", - зауважив Мусій.
"Коли об'єднують понад 40 установ, більшість з яких не мають жодного відношення до громадського здоров'я, виникає логічне запитання - для чого все це робиться?", - запитує депутат.
За його словами, керівництво МОЗ, схоже, має намір знищити "все, що є хорошого, ефективного в системі охорони здоров'я".
"Наш комітет розглянув ситуацію зі створенням ЦГЗ і висловив своє ставлення до подій, наголошуючи на тому, що МОЗ має виконати рішення суду і зупинити реорганізацію методами, які руйнують СЕС та інші установи. Ми також направили відповідне подання до президента, прем'єр-міністра і ГПУ", - зазначив Мусій.
"У мене на столі лежить розпорядження, підписане Перегінцем, про ліквідацію Львівського інституту гігієни та епідеміології. Слід урахувати, що йдеться про історичну будівлю і ласий шматок землі в центрі Львова. До нас надійшло звернення від Львівського національного медичного університету з проханням допомогти у створенні клінічної бази в інституті епідеміології. Це не лише допоможе поліпшити підготовку майбутніх медиків, а й залишить інститут у державній власності, не дозволить передати його до чиїхось рук", - розповів депутат.
На його думку, прикриваючись створенням центру, чиновники готують розпорядження про ліквідацію установ, які нібито повинні об'єднувати.
"Така практика, на жаль, дуже поширена", - поскаржився Мусій.
"Насторожує і те, що Центр громадського здоров'я очолюватиме інфекціоніст, який займається виключно питаннями ВІЛСНІД. Ця тенденція дуже непокоїть. Складається враження, що все громадське здоров'я зводиться лише до проблем ВІЛСНІД, а решта напрямів і проблем залишиться поза увагою, без підтримки, без фінансування. Вихід, на думку членів комітету, у тому, щоб законодавчі ініціативи готувалися в парламенті. А міністерство, як орган виконавчої влади, повернулося до виконання своїх безпосередніх обов'язків. Бо ініціативи МОЗ щодо створення нових структур призводять не лише до ліквідації діючих установ, а й до руйнації медицини в цілому", - заявив заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров'я.
Нагадаємо, як пише Скрипник, функції Центру громадського здоров'я багато в чому збігаються з завданнями, які багато десятиліть виконувала СЕС, а ініціативи МОЗ щодо створення подібних структур сприяють руйнуванню медицини в цілому.
Повну статтю Ольги Скрипник "Проекти і прожекти громадського здоров'я" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".