У Міністерстві охорони здоров'я України готується масове звільнення співробітників, повідомляє LB.ua із посиланням на лист Печерського філіалу Київського міського центру зайнятості держсекретареві МОЗ Інні Солодкій.
У документі йдеться про необхідність звільнити 230 співробітників у межах реорганізації системи праці, і що центр зайнятості проводить з ними консультації.
Цю інформацію журналістам підтвердили у профспілковій організації працівників сфери охорони здоров'я. У профспілці стверджують: із новою системою організації праці працівників не ознайомили, про звільнення за місяць, як це передбачено законом, не попередили.
"Два тижні тому була затверджена нова структура міністерства, яку не погодили ні з ким всередині міністерства - її бачило лише керівництво і держсекретар. Не погодили з профспілкою, хоча, за правилами, мусили. А у МОЗ діє аж дві профспілки. За правилами, про звільнення працівників повинні були попередити за місяць-два, але ніхто таких попереджень не отримав", - наголосила ексочільниця Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ Ірина Литовченко.
За словами членкині профкому, профспілка звертатиметься до суду.
Хоча в листі йдеться про 230 співробітників, реально у МОЗ працюють 160 людей, інші посади вакантні, додала Литовченко. Також днями було створено нову дисциплінарну комісію, яка розглядатиме кадрові питання.
Вона також розповіла журналістам, що співробітникам міністерства не виплатили зарплату за лютий, яка завжди виплачується в останній робочий день місяця.
"Але ця проблема не тільки в нашому міністерстві - бюджетний комітет не затвердив гроші на зарплати чиновникам. У деяких міністерствах виплатили голі оклади, без надбавок. У Міністерстві охорони здоров'я – нічого", - каже Литовченко.
Нагадаємо, 1 квітня 2020 року має стартувати другий етап медичної реформи. Згідно із законом про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медпослуг має оплачувати НСЗУ.
Пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і медичний заклад, отримувати необхідні послуги, за які й буде платити НСЗУ.
Докладніше про те, що чекає на пацієнтів, медичні установи та лікарів під час другого етапу медреформи читайте у статті Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати?".