Медреформа в Україні не передбачає закриття лікарень, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль. Однак механізми фінансування клінік зміняться, передає "Укрінформ".
Заступник міністра також спростував побоювання і поширювані в соцмережах чутки про масове закриття установ.
"Жодна лікарня не повинна закритися. Потрібно оптимізувати надання медичних послуг", – повідомив Дмитро Коваль.
Водночас він зазначив, якщо в сусідній лікарні робиться 100 операцій з видалення апендициту, а в іншій 15, то це говорить про нерентабельність останньої.
За словами заступника міністра, в лікарнях з невеликою кількістю операцій лікарі втрачають професійні навички та надають послуги низької якості. У зв'язку з цим збільшується кількість пацієнтів з ускладненнями.
Приклади нерентабельних клінік навела начальниця управління комунікацій Національної служби здоров'я України Тетяна Бойко. За її словами, хірургічне відділення районної лікарні Рівненської області, де протягом року провели всього 9 операцій, а також пологове відділення в Одеській області, де приймають 86 пологів в рік, є збитковими. Вона пояснила, що в установах з такими низькими показниками лікарі втрачають кваліфікацію.
Під час медреформи, з 1 квітня, медустанови фінансуватимуть по-новому.
Кожна лікарня при наявності умов, обладнання і лікарів може надавати медичні послуги у рамках програми медичних гарантій.
Національна служба здоров'я України буде виробляти оплату безпосередньо лікарням, що дозволить пацієнтам отримувати безкоштовно медпослуги за такими пріоритетними напрямами: терапія інсультів, інфарктів, пологи і надання супроводу неонатологів.
Крім цього держава бере на себе фінансування шести видів діагностики, амбулаторія, стаціонар, хірургічну, паліативну допомогу, а також швидкі стаціонарні бригади та чотири види реабілітаційних послуг.
Як повідомлялося, ВООЗ і Світовий банк позитивно оцінили медреформу в Україні, де з 1 квітня 2020 року почнеться другий етап.
На програму медичних гарантій 2020 в бюджеті закладено 72 млрд гривень, що на думку експертів, зовсім небагато для подібних масштабних змін. Детальніше про те, що чекає пацієнтів, медичних установ та лікарів, читайте в матеріалі Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати? для ZN.UA.