Москва двічі хотіла обміняти "беркутівців" Аброськіна та Зінченка, обвинувачених у вбивствах на Майдані

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Москва двічі хотіла обміняти У Кремлі стурбовані долею колишніх "беркутівців", що розстрілювали Майдан
Обвинувачені у розстрілі Євромайдану"беркутівці" все ще впевнені, що зуміють уникнути покарання.

Російська сторона щонайменше двічі зверталася до Києва з пропозицією обміняти екс-беркутівців Павла Аброськіна та Сергія Зінченка, обвинувачених у вбивствах учасників Революції гідності.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Вікторія Морозова. За її словами, обвинувачені вірять у те, що зможуть уникнути відповідальності навіть у разі визнання судом їх вини, хоча підсумки відеодопиту екс-президента України Віктора Януковича не виправдали їх очікувань.

"Упевненість, із якою тримаються обвинувачувані в убивствах "беркути", має цілком поясниму природу. Їм постійно нагадують із волі, що про них пам'ятають, їх не кинуть, їх не здадуть. "Одкровення" Януковича могли похитнути їхню впевненість у безкарності. Втім, підсудні, наскільки відомо, запевняють: навіть у разі визнання вини їх обміняють. За нашими даними, "з того боку", як мінімум, двічі хотіли виміняти Аброськіна й Зінченка. Не відома й реакція на таку пропозицію "цього боку". ", – повідомила вона.

Морозова вказує на те, що екс-беркутівців, які опинилися на лаві підсудних, "надихає" приклад ще одного фігуранта справи про вбивства на майдані – їхнього командира Дмитра Садовника, який зумів втекти після того, як йому змінили запобіжний захід.

За словами автора, Садовник домігся від влади можливості втекти після того, як пригрозив розкрити певну інформацію щодо подій у Києві в лютому 2014 року.

"Кажуть, екс-командир спецроти натякнув, що може й зайве сказати, коли його не звільнять з-під варти. І його звільнили. Про що міг сказати Садовник, хто і які гарантії давав тим, хто уможливив його втечу, можна тільки здогадуватися", – резюмує автор.

Читайте також: "Зеленці": смисли й істини

Нагадаємо, навесні 2014 року "беркутівці" Павло Аброськін, Сергій Зінченко та їхній командир Дмитро Садовник були затримані та заарештовані. У жовтні 2014 року Садовнику запобіжний захід було змінено на домашній арешт, після чого він утік.

28 листопада у Святошинському районному суді Києва відбувся допит колишнього президента України Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Евромайдана співробітниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут" Олександром Маринченко, Сергієм Тамтурою, Олегом Янишевським, Павлом Аброськіним та Сергієм Зінченко.

Під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Детальніше про причини та наслідки допиту Віктора Януковича читайте в статті Вікторії Морозової "Дзвінок в минуле" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі