Моніторингову місію ОБСЄ в Україні може бути розширено до 500 осіб протягом двох тижнів

Поділитися
Моніторингову місію ОБСЄ в Україні може бути розширено до 500 осіб протягом двох тижнів Моніторингову місію ОБСЄ в Україні може бути розширено до 500 осіб протягом двох тижнів
Спочатку по 10 спостерігачів будуть працювати у Львові, Києві, Івано-Франківську, Києві, Чернівцях, Луганську, Донецьку, Херсоні, Одесі, Харкові та Дніпропетровську.

Моніторингову місію ОБСЄ в Україні може бути розширено зі 100 до 500 спостерігачів, повідомив в.о. голови місії, голова центру запобігання конфліктам ОБСЄ Адам Коберацкі.

"Для початку склад місії - 100 осіб. У нас є можливість розширити цю місію до 500 осіб. Ми хочемо, перш за все, якомога швидше розмістити спостерігачів. Коли вони почнуть працювати, ми готові, за тиждень-два розширювати цю місію", - сказав Коберацкі на прес-конференції в середу, 2 квітня у Харкові.

За його словами, до Харкова приїхали двоє спостерігачів і ще вісім повинні приїхати протягом доби.

Коберацкі підкреслив, що мова йде не про військових, а про громадських спостерігачів, мета яких - отримати максимально повну інформацію про події в Україні.

"Це громадянська місія, це цивільні спостерігачі. Нічого спільного з військовими спостерігачами вони не мають... Єдина мета нашої місії спостерігачів - знайомитися з ситуацією в Україні і доповідати про події тут у Відні нашим державам-учасникам ОБСЄ. Нам у Відні треба чітко розуміти, що відбувається, щоб здійснити свій внесок у вирішення проблем, з якими ви стикаєтеся... Ви повинні дивитися на нас як на ваших гостей, і ми, звичайно, хочемо, щоб ви на нас дивилися, як на ваших друзів. Ми не шпигуни, ми гості", - сказав Коберацкі.

Він також уточнив, що у цілі місії не входить спостереження за президентськими виборами 25 травня. Вона також не буде займатися розслідуваннями.

"Ця місія - місія спостерігачів. Вона не в змозі вести розслідування. Наша справа: дивитися, говорити, доповідати. Розслідування як такі ми самі вести не будемо. Але будемо вислуховувати всіх", - сказав Коберацкі.

Моніторингова місія ОБСЄ розміщується в Україні на 6 місяців, починаючи з 21 березня. Її тривалість може бути продовжено за необхідності. !zn

Читайте також:

В Україну прибуває місія ОБСЄ у складі 500 осіб

В РФ злякалися, що без Кисельова українці перестануть отримувати "правдиву інформацію" про неофашистів

ОБСЄ зафіксувала порушення прав нацменшин у Криму

Берлін спростував твердження МЗС РФ, що ОБСЄ визнала відділення Криму

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі