Під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з канцлером ФРН Олафом Шольцем у Берліні 14 травня між лідерами виникла "дуже непогана хімія", повідомив посол України в Німеччині Олексій Макеєв у інтерв'ю редактору відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяні Силіній "Посол України Олексій Макеєв: «Я відчуваю, що сьогодні Німеччина допомагає нам перемогти»".
За словами дипломата, згаданий візит глави нашої держави вийшов "фантастичним". Особливістю стало й те, що Зеленський декілька годин провів на особистих зустрічах із федеральним президентом та канцлером – у Берліні, дорогою в Аахен, у Аахені, під час відвідування центру підготовки українських військових.
"А коли лідери перебувають кілька годин один з одним, виникає дуже непогана «хімія», свідком якої особисто я в неділю був", – сказав Макеєв.
Редактор зауважила, що “хімію” під час зустрічей президента України з прем’єром Британії Ріші Сунаком чи главою Франції Еммануелем Макроном видно неозброєним оком. Але цього не можна сказати про представників ФРН. У відповідь посол розповів, що для формування більш близьких відносин дипломати спочатку стали "психологами і психотерапевтами", оскільки працюють із німецькими страхами, а тепер ще й "хіміками чи алхіміками".
"Аби підготувати правильне підґрунтя треба працювати з історично усталеними речами в Німеччині. І дуже добре, що президенту вдалося знайти цей touch. Ми чули і це звернення на «ти», і абсолютно нові як для Німеччини та німецького канцлера слова підтримки. Канцлер учора говорив українською мовою, а міністр оборони на останньому «Рамштайні» повторив польську фразу, але німецькою чи англійською мовою: «Ваша свобода — це й наша свобода»", – розповів дипломат.
Він вважає, що наразі в Німеччині відбувається епоха змін поглядів, тому що українська сторона працює з правильними наративами й людьми, баче, що конкретно треба змінювати та як впливати на підґрунтя для побудови "справжнього, союзницького" партнерства.
Під час пресконференції з Володимиром Зеленським у Берліні Олаф Шольц підтвердив, що ФРН підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. Він зазначив, що тісні відносини між Україною та Німеччиною "триватимуть десятиліттями". І з огляду на війну, ці відносини стали тіснішими.