Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на свої джерела в столиці ЄС. Співрозмовники видання розповіли, що, на відміну від Грузії, Україна все ж отримала кілька додаткових вимог, які потрібно виконати, перш ніж українці зможуть перетинати кордон без віз.
Високопосадовець з Брюсселя, ім'я якого не розголошується, але який був присутнім на переговорах у грудні між президентом Петром Порошенком та комісаром ЄС з питань сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнесом Ганом, розповів про таємне доповнення до грудневого звіту Єврокомісії щодо скасування віз для України.
"Це доповнення мало бути опубліковане разом з візовою доповіддю але була "джентльменська угода" між Порошенком та Ганом, що цей додаток буде залишатись внутрішнім документом ЄС, але тим не менше матиме силу. Ось чому Єврокомісія все ще юридично не започаткувала пропозицію, яка має бути надіслана до Ради ЄС. Дуже вірогідно, що Україну та Грузію буде розділено, і що Грузія отримає візову лібералізацію раніше за Україну", – сказав співрозмовник "Радіо Свобода".
Він додав, що вимоги ЄС пов'язані з антикорупційними кроками, які Київ повинен виконати в першому кварталі цього року. Зокрема, йдеться про призначення авторитетного керівника, а також керуючої п'ятірки Національного агентства з питань запобігання корупції. Крім того, повинна запрацювати система електронних декларацій та походження статків посадовців і депутатів парламенту.
В цей же час, експерт Центру європейської політики Аманда Пол розповіла виданню, що Єврокомісія і ЄС зараз невдоволені тим, як Київ бореться з корупцією.
"Це серйозна ситуація. І питання корупції є важливим питанням в плані здобуття Україною безвізового режиму цього року" – каже Пол.
Нещодавно посол ЄС в Україні Ян Томбінський попередив Ради про можливість зриву безвізового режиму з ЄС. Дипломат також говорив про необхідність запуску роботи антикорупційне егенство і систему електронного декларуваня. У свою чергу, президент Порошенко запевняв, що безвізові поїздки в ЄС для українців стануть реальними вже у 2016 році.
18 грудня Європейська комісія остаточно прийняла шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації. Безвізовий звіт Єврокомісії не містить ніяких додаткових умов або критеріїв скасування віз для українців.
У листопаді міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом в кінці літа – початку осені 2016 року.