Місцеві вибори: Верховна Рада ввела нові застави для кандидатів у мери

Інфографіка
Поділитися
Місцеві вибори: Верховна Рада ввела нові застави для кандидатів у мери Вибори відбудуться 25 жовтня
Тепер заставу для кандидатів зменшено в 40 разів

Ухваливши зміни виборчого законодавства Верховна Рада значно зменшила розмір застави для кандидатів у мери українських міст на майбутніх місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня.

Як пише «Чесно», ухвалений взимку Виборчий кодекс збільшив застави для кандидатів у більш ніж 40 разівЧерез це, щоб балотуватися в мери Києва, потрібно було заплатити понад 4 мільйони гривень, в той час, як заставу на президентських виборах становить 2,5 мільйона.

Тепер розмір застави скоротився в середньому в 10 разів і вираховується за формулою, яка залежить від кількості виборців в місті.

Тепер кандидат у депутати сільської, селищної або міської ради населеного пункту, де зареєстровано менше ніж 10 тисяч виборців, повинен буде заплатити 20% мінімальної зарплати (944 грн). Водночас кандидати на посаду голови села чи міста, де зареєстровані до 75 тисяч виборців, сплатять заставу в розмірі мінімальної зарплати (4 723 грн).

Що стосується великих міст, де проживає понад 75 тисяч виборців, там кандидати будуть платити близько 209 гривень за кожну тисячу виборців. Найменша застава для кандидатів у мери Ужгорода — 19 тисяч гривень. Найдорожче обійдуться кандидатам вибори мера Одеси (147 тис. грн), Дніпра (157 тис. грн), Харкова (219 тис. грн) і Києва (445 тис. грн).

У своїй статті для ZN.UA "Місцеві вибори. У кого Джокер?" Інна Ведернікова зазначила, що для забезпечення демократичних і прозорих виборів міжнародні стандарти ЄС забороняють менш ніж за рік до старту кампанії міняти три речі: територіальну організацію виборів, виборчу систему та спосіб формування виборчих комісій. Однак, в Україні за кілька місяців до місцевих виборів вирішили поміняти все з вищевказаного. 

Авторка зазначила, що взятий «слугами народу» в заручники Виборчий кодекс з чотирма тисячами технічних і політичних правок - це свідомий розклад в свою користь. Однак це може обернуться проти пропрезидентської партії. 

При цьому, розглянути поправки до Виборчого кодексу народні депутати планують 16 липня - у передостанній день третьої сесії Верховної Ради дев'ятого скликання. Детальніше про причини такого рішення читайте в статті Інни Ведернікової "Влада валить свій же закон про зміни до Виборчого кодексу. Чому?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі