"Мало хто знає, в чому полягали обов'язки головних позаштатних спеціалістів в МОЗ України. Формально вони мали збирати статистику, запроваджувати нові методи лікування, формувати політику галузі. Але останні роки для деяких спеціалістів основним заняттям у Міністерстві стала участь в процедурі здійснення централізованих закупівель. Раніше – через тендери, тепер – через участь в робочих групах", - розповіли у міністерстві.
Отже, лише один лікар обирав назви та типи препаратів, які закуповувались для тієї чи іншої галузі. "Це бюджетні витрати на мільйони гривень, по деяким програмам – на сотні мільйонів", - наголосили у МОЗ.
Також лише один спеціаліст оцінював якість надання медичної допомоги. Задля вирішення цієї проблеми та "розвантаження" лікарів у міністерстві створили спеціальні експертні групи, які займатимуться цими питаннями. Кількість груп та їх персональний склад можуть змінюватися відповідно до тих задач, які постають перед відомством.
"Ми прагнемо звільнити експертів МОЗ України від невластивого лікарям бюрократичного навантаження, проте обов'язково будемо радитися з ними з власне медичних проблем", - підкреслюється у повідомленні.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у міністерстві, відбір спеціалістів для робочих груп, які виконуватимуть роботу позаштатних спеціалістів, вже завершено.
Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада проголосувала за законопроекти, які покликані запустити медичну реформу. Так, депутати прийняли в першому читанні проект закону №6327, який змінює медичну систему. У той же час, ще один законопроект (№6329), пов'язаний з медичною реформою, депутати не схвалили.
Детальніше про проблеми запуску реформи охорони здоров'я читайте в статті Ольги Скрипник "Медична реформа і ультиматум Мінздоров'я" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".