Міністр розвитку територій закликав не боятися агрохолдингів, які принесуть інвестиції

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Міністр розвитку територій закликав не боятися агрохолдингів, які принесуть інвестиції © Соцмережі
Але водночас Олексій Чернишов заявив, що він і за розвиток фермерських господарств, під які уряд готує спеціальні програми кредитування.

Відкриттям ринку землі влада завдасть нищівного удару по сільським територіальним громадам, яких в Україні - більшість. Передавши громадам землю між населеними пунктами, держава абсолютно не потурбувалася про підтримку фермерства, закривши всі програми підтримки та кредитування.

Чому профільне міністерство не лобіювало інтереси сільських громад до 1 липня, коли на відкритий ринок землі зайдуть механізовані до зубів агрохолдинги, редакторка відділу політики Інна Ведерникова запитала у міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова.

«Безумовно, розвиток фермерства є одним з важливих критеріїв, що допомагає громадам нарощувати свій економічний потенціал. І в рамках державної стратегії у нас передбачені програми. Особливо на територіях, що перебувають у несприятливих умовах. Мені відомо, що зараз готується пакет законів та інших нормативно-правових актів, які стосуються підтримки фермерства», - пояснює міністр.

У тому, що фермери і агрохолдинги опиняться в нерівних умовах - перших фактично спочатку попросять стрибнути в басейн, і лише потім наповнять його водою, - Чернишов проблеми не бачить: «У швидких і глобальних реформах завжди буде відчуття, що хтось десь спізнюється. Це ринок і ринкові відносини».

Міністр переконаний, що агрохолдинги зіграють позитивну роль у розвитку села, створивши робочі місця і забезпечивши приплив інвестицій, що сприятиме переходу України з «ресурсно-орієнтованого світового городу, у високотехнологічну, орієнтовану на переробку і створення додаткової вартості сільськогосподарську країну».

На репліку журналістки про те, що можна бути в топі на світовому ринку виробників, як Аргентина і Венесуела, і мати бідне сільське населення, що поповнює фавели мегаполісів, а можна бути на пристойному експортному рівні і мати розвинену фермерську мережу в країні, як в тій самій Німеччині, міністр уточнив:

«Давайте не порівнювати яблука з грушами. Перше. Я точно за фермерство, тому що мале фермерство є фундаментом розвитку сільського господарства. Тут жодних запитань і багато розвинених країн пройшли саме цей еволюційний шлях. Друге. Для еволюційного переходу сільського господарства у конкурентоспроможну нішу нам необхідні інвестиції в масштабі - увага! - 45-50 мільярдів доларів. Це чимала цифра, яка прив'язана до низки структурних, зокрема і до земельної, реформи. І до судової, тому що приплив таких інвестицій безумовно пов'язаний з якістю її роботи».

Завдання України він бачить в тому, щоб навчитися переробляти всередині країни те, що виростять і швидко зберуть агрохолдинги. На думку Чернишова, так з'являться нові робочі місця. Але для того, щоб відкривати такі підприємства, потрібен капітал та інвестиції. А Україна - країна з гострою нестачею капіталу (виведеного в офшори - ред.).

«Необхідно, щоб капітал працював всередині країни. І нам потрібний міжнародний капітал, залучення якого є формулою успіху розвитку економіки країни. Немає іншого шляху для жодної з галузей економіки. І сільське господарство - дуже простий і зрозумілий приклад. Але міністерство включатиметься в процес земельної реформи і комплексно відстоюватиме як інтереси громад і фермерів, так і економіки в цілому загалом», - підсумовує співрозмовник.

Докладніше про те, скільки в Україні неспроможних громад і як виживатимуть сільські об'єднані територіальні громади (ОТГ) після відкриття ринку землі, читайте в першій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з Олексієм Чернишовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі