Міністерка фінансів США та віце-прем'єр КНР на зустрічі у Цюріху говорили про співпрацю

Поділитися
Міністерка фінансів США та віце-прем'єр КНР на зустрічі у Цюріху говорили про співпрацю
Представники США та КНР погодилися, що зараз важливіше співпрацювати, оскільки світ балансує на межі рецесії.

Міністрерка фінансів США Джанет Йєллен зустрілася в середу в швейцарському Цюріху зі своїм китайським колегою і пообіцяла докласти зусиль, щоб упоратися з розбіжностями та "не допустити, щоб конкуренція переросла в конфлікт", оскільки дві країни намагаються розморозити відносини, повідомляє AP NEWS.

Особиста зустріч Йєллен із віце-прем'єром Лю Хе — це найвищий контакт між двома країнами з того часу, як у листопаді минулого року їхні президенти домовилися під час першої особистої зустрічі шукати галузі потенційної співпраці.

Лю сказав, що він готовий працювати разом, щоб знайти точки дотику між Китаєм та США. "Незалежно від того, як змінюються обставини, ми завжди маємо підтримувати діалог", - зазначив він.

У звіті казначейства США про дві з половиною години зустрічі йдеться, що сторони домовилися про те, що США і Китай більше співпрацюватимуть з питань фінансування боротьби зі зміною клімату і працюватимуть над підтримкою країн, що розвиваються, в їх переході на чисту енергію. У протоколі також зазначено, що Єллен планує відвідати Китай та запрошує своїх колег до США у найближчому майбутньому.

Зустріч відбувається на тлі того, як економіки США та Китаю борються з різними, але взаємопов'язаними проблемами у сфері торгівлі, технологій та низки інших сфер.

Йєллен, відкриваючи зустріч перед журналістами, сказала Лю: "Хоча у нас є розбіжності, і ми прямо заявимо про них, ми не повинні допускати, щоб непорозуміння, особливо ті, які виникають через відсутність зв'язку, без необхідності погіршували наші двосторонні економічні та фінансові відносини.

Лю висловив занепокоєння щодо економічної, торгової та технологічної політики США щодо Китаю і висловив сподівання, що США звернуть увагу на вплив цієї політики на обидві сторони.

Але він також закликав до щирого спілкування і сказав, що обидві сторони мають дивитися на загальну картину та намагатися правильно керувати суперечками для підтримки стабільності у відносинах.

Йєллен сказала, що обидві країни "несуть відповідальність за управління нашими розбіжностями та запобігання тому, щоб конкуренція переросла в щось навіть близьке до конфлікту".

Китайська економіка відновлюється після того, як внаслідок пандемії COVID-19 загинули десятки тисяч людей і закрилася безліч підприємств. США повільно відновлюються після спалаху інфляції і на шляху до досягнення встановленого законом стелі боргу, що створює передумови для політичного протистояння між демократами та республіканцями в Конгресі.

Боргове питання — дуже болісне для США, оскільки саме Китай є другим за величиною власником американського боргу. А високі відсоткові ставки посилили тиск на обтяжені боргами країни, які мають Китаю великі суми.

Крім того, російське вторгнення в Україну перешкоджає глобальному економічному зростанню і спонукало США та їхніх союзників у відповідь домовитися про обмеження цін на нафту для Росії, що ставить Китай у скрутне становище як друга і економічного союзника Росії.

Ставки для співробітництва між країнами є високі, оскільки загроза економічного спаду нависла над країнами всього світу. Неправильний політичний крок може стати кроком до рецесії.

Нагадаємо, минулого тижня Світовий банк повідомив, що цього року світова економіка виявиться "в небезпечній близькості" від рецесії, що зумовлено ослабленням зростання у всіх провідних економіках світу, включаючи США та Китай. Очікується, що країни з низьким рівнем доходу постраждають від будь-якого економічного спаду наддержав, йдеться у доповіді.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі