Навколо голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка склалася не група, а ціла система. При цьому суд першої інстанції приймає рішення, які стосуються всієї держави і топів з влади. Це свідчить про те, що рішення ОАСК давно вийшли за рамки не тільки закону, а й здорового глузду. Про це в інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерниковій заявив директор НАБУ Артем Ситник.
«Як ще можна назвати, наприклад, одне з останніх рішень про заборону подавати в розшук одного з наших підозрюваних? Мова про організатора корупційної схеми, що завдала шкоди в 93 мільйони гривень ПАТ «Одеський припортовий завод», довірену особу народного депутата VIII скликання», - зазначив Ситник.
За його словами, ланцюжок групи навколо Вовка досить дієвий.
«Є Вища рада правосуддя (ВСП), яка захищає будь-якого представника судової системи. І що б не витворяв суддя, якщо він йде в канві загального плану, то залишається безкарним. Тому ми вже три місяці «граємо» в підозри суддям ОАСК, запобіжні заходи та інше, в той час як бачимо абсолютно чітку зв'язку цього суду з Конституційним», - зробив висновки директор НАБУ.
Як тільки в минулому році з'явилася справа про незаконне збагачення Вовка, КСУ відразу виніс рішення про неконституційність закону, на якому воно засноване.
У кабінеті Вовка також обговорювалося питання про скасування Конституційним судом повноважень НАБУ з подачі позовів про визнання недійсними договорів, укладених держпідприємствами.
«Тобто в руках у цих людей ще з часів Януковича знаходиться конституційний орган цілої країни. В результаті всі наші кроки, які загрожують цій апріорі корупційній системі, вони зносять за допомогою рішень як самого ОАСК, так і КСУ і будь-яких інших державних органів. Тому зараз, коли багато епізодів ми не тільки розкрили, але вже і практично довели, група Вовка активізувалася максимально. Тим більше що на чолі КСУ виявився Олександр Тупицький - людина, скажімо так, більш схильна до компромісу, ніж його попередник Станіслав Шевчук», - прокоментував Ситник.
Він також зазначив, що в тому ж кабінеті Вовка видно реальну картину приходу до влади в КСУ самого Тупицького.
«І ось сьогодні Конституційний суд, як я вже сказав, приймає рішення щодо функціонування держави в явному конфлікті інтересів, викликаючи жорстку реакцію західних партнерів, абсолютно не розуміють, як таке взагалі можливо. Але навіть це ще не найстрашніше. Найстрашніше - попереду», - спрогнозував директор НАБУ.
Нагадаємо, директор НАБУ назвав ОАСК однією із сил, які б'ють по антикорупційній системі України.
Хто, як і навіщо руйнує антикорупційну систему України? Чому центральна влада і президент Зеленський зберігають гробове мовчання? Яку роль в розхитуванні основ держави відіграють українські олігархи і Москва? Які пласти топ-корупції можуть бути розкриті справами по ОАСК і екснардепу Микитасю? Навіщо ОПУ покриває Олега Татарова? Скільки треба ще часу, щоб розібратися з плівками Лероса і «понятійками» Кличка? Чи є у НАБУ реальні претензії до експрем'єра Гройсмана?
Ці теми були підняті у першій частині інтерв'ю з директором НАБУ Артемом Ситником. Але головне - ви отримаєте не клаптик, а комплексне бачення ветерана антикорупційного післямайданного фронту про те, хто, як і навіщо руйнує антикорупційну систему.