Методику при формуванні громад було дотримано, хоча політичний фактор був – Чернишов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Методику при формуванні громад було дотримано, хоча політичний фактор був – Чернишов © Соцмережі
Але ключове питання не в тому, хто кого передавив і як тепер Україна виглядає на адміністративній мапі, а в тому, як забезпечити економічне зростання об'єднаних громад.

Багато громад нових укрупнених районів зіткнулися з проблемою спроможності.

У процесі формування перспективних планів часто порушувалися критерії, зокрема через те, що слабкі губернатори часто не могли передавити вплив місцевих еліт (як це сталося на Чернівеччині із Сокирянського феодалом Василем Козаком і в інших громадах - ред.). Чому Київ не втрутився і не взяв удар на себе, редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова запитала у міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова.

«Давайте визначимося з дефініціями: що таке «спроможність громади». У нас функціонує система міжбюджетного вирівнювання. І, в першу чергу, поняття спроможності ОТГ не ґрунтується тільки на фінансових показниках. Не думаю, що депутат Замазеева була на сто відсотків коректна в своїх оцінках - громади, які мають критерії неспроможності, безумовно, є, але їх не так багато», - каже Чернишов.

Нагадаємо, що за словами голови Миколаївської облради Анни Замазєєвої, яка виступила на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад в Дніпрі, на Миколаївщині з 52 громад спроможними виявилися лише вісім.

Ганна Замазєєва
Ганна Замазєєва
Скриншот из видео

Міністр пояснив: «Конфігурація громад і районів формувалася за поданнями обласних адміністрацій у відповідності до затвердженої урядом методики. Враховувалася чисельність населення, наявність ключових об'єктів соціальної інфраструктури, безпеки, медицини та освіти. І в більшості випадків методику було дотримано, хоча політичний фактор був», - додає він.

«Насправді ключове питання не в тому, хто кого передавив і як тепер Україна виглядає на адміністративній мапі, а в тому, як забезпечити економічне зростання об'єднаних громад», - пояснює він.

У цій точці реформи децентралізації, за його словами, ідеться саме про глобальну регіональну політику коли завдяки економічному зростанню і збільшенню ВВП можливості та блага в громадах будуть збалансовані. Але на сьогодні ОТГ перебувають в полі створених передумов і ще невикористаних резервів: держбюджет не змінився, але громади отримали ресурси і повноваження.

«Бюджет же не змінився, чарівної палички ні у кого немає. Працюйте! У вас є ресурси і повноваження, залучайте бізнес, створюйте власні підприємства тощо. І ми тут будемо допомагати, за допомогою вже робочими інструментами. Розвивається Державний фонд регіонального розвитку, розширюється кейс індустріальних парків, триває діалог з асоціаціями стосовно адміністрування податків», - додає міністр.

За словами Чернишова, держава приділяє велику увагу громадам, які перебувають у складніших умовах - у сільських місцевостях, у прикордонних районах та іншим. У Стратегії регіонального розвитку до 2027 року виокремлені та описані десять типів територій, які потребують індивідуального підходу.

Докладніше про те, скільки в Україні неспроможних громад і як виживатимуть сільські об'єднані територіальні громади (ОТГ) після відкриття ринку землі, читайте в першій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з Олексієм Чернишовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі