Питання членства України в НАТО у даний час не є актуальним, повідомила у понеділок, 30 серпня, канцлер Німеччини Ангела Меркель.
«Ми визнаємо шлях України, який стосується кооперації з НАТО. Це дуже прагматичний шлях. Зараз питання про членство в НАТО не стоїть на порядку денному, але, у той же час, є, можливо, і хороша співпраця, і хороші контакти, коли НАТО прийме свою нову концепцію - концепцію співпраці відносно країн, які виявляють себе поки ще як нейтральні країни», - сказала вона журналістам після закінчення зустрічі з президентом України Віктором Януковичем у Берліні.
Канцлер відзначила також, що Німеччина зацікавлена в хороших відносинах між Україною і Російською Федерацією.
«Ми зацікавлені в тому, щоб була гарна позиція щодо Росії ... Росія відіграє важливу роль і треба, щоб розвивалися відносини з Росією. Це важливо для енергетичної кооперації», - підкреслила Меркель.
Окрім того вона повідомила, що ФРН та Україна домовилися працювати в майбутньому за конкретними напрямами і зазначила, що співпрацю двох країн у різних питаннях може бути розширено.
«Можна сказати, що відносини між нашими країнами стоять на міцному, стійкому фундаменті», - сказала Меркель.
Вона зазначила, що процеси прийняття рішень в Україні зараз перебувають «на солідній базі», окрім того, вона підкреслила, що Німеччина зацікавлена у продовженні зміцнення демократичних процесів в Україні, особливо у сферах свободи слова, свободи преси. «Ми домовилися, що якщо в майбутньому будуть якісь питання в цьому, проблеми, то ми відверто буде про це говорити», - підкреслила вона.
Сторони під час зустрічі обговорили питання економічного співробітництва. Зокрема, Меркель зазначила, що восени поточного року відбудеться енергетичний форум в Україні, де буде йти мова про прозорість в енергетичних питаннях, питаннях власності і питаннях боротьби з корупцією. Окрім того, за словами канцлера, сторони торкнулися і теми проведення восени українсько-німецького форуму, який буде відігравати важливу роль в енергетичній політиці, зокрема, буде йти мова про те, як Німеччина може допомогти реструктуризації українського газового ринку.
Янукович у свою чергу зазначив, що Україна буде надійним партнером у питаннях поставок природного газу з Росії.
«Безумовно, ми повинні знайти ті рішення, які дійсно б зробили неможливими в майбутньому питання нестабільності поставок газу до Європи. Для нас це принципово. Україна хоче і буде надійним партнером як для Росії, як власниці газу, так і для країн ЄС, як споживачів», - сказав він.
Канцлер також відзначила позитивну роль України у врегулюванні придністровської проблеми.
«Ми також говорили про зовнішню політику. Тут є певні зовнішньополітичні випадки, наприклад вирішення придністровської проблеми, конфлікту - Україна може зіграти позитивну роль в цьому. Ми вважаємо, що це була б якраз хороша можливість, якщо на конференції ОБСЄ в Астані буде вирішено хоча б частково цей довголітній конфлікт», - сказала Меркель.
Саміт ОБСЄ в Астані запланований на 1-2 грудня 2010 року.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна», РИА Новости