Канцлер ФРН Ангела Меркель і голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард вимагають рішучої та безкомпромісної боротьби з корупцією в Україні.
Про це вони заявили у вівторок, 5 квітня, під час прес-конференції в Берліні, присвяченій скандалу з "панамськими документами", повідомляє Deutshe Welle.
У той же час глава німецького уряду запевнила Київ у подальшій підтримці з боку Берліну, а також нагадала про необхідність продовження співпраці України з МВФ та докладання зусиль для політичного врегулювання конфлікту в Донбасі.
Лагард підкреслила, що боротьба з корупцією повинна стати ключовим елементом подальшої програми співпраці України з МВФ.
Особливу увагу глава Фонду приділила зловживань в енергетичній сфері. Лагард нагадала, що МВФ наполегливо вимагає викорінення корупції в НАК "Нафтогаз України".
Напередодні оглядач Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що після офшорного скандалу, фігурантами якого є 20 громадян України, в тому числі, президент Петро Порошенко, позиція США і МВФ щодо України стане жорсткішою. Зберігаючи підтримку на міжнародній арені, країни та організації-донори будуть більш вимогливими в питаннях викорінення корупції в Україні.
3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
Зокрема, у матеріалах йдеться, що президент України Петро Порошенко у 2014 році створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшори йому були потрібні для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.