Матіос зажадав невідкладно створити Держбюро військової юстиції

Поділитися
Матіос зажадав невідкладно створити Держбюро військової юстиції Матіос вважає, що ДБР не зможе вирішувати правові питання, пов'язані з військовослужбовцями © DT.UA
У складі ДБВЮ передбачається мати близько 4,5 тисяч чоловік.
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос вважає, що в Україні потрібно невідкладно створити Державне бюро військової юстиції, заявив він у інтерв'ю "Юридичній газеті".

"Я прошу, клопочу, закликаю всіх небайдужих, особливо законодавче співтовариство, і наполягаю перед законодавцем, що по аналогу принципу НАБУ треба невідкладно створити Державне бюро військової юстиції", - сказав Матіос.

За його словами, основними причинами для цього є стагнація мирного врегулювання агресії на сході; бойові дії, які тривають вже майже 4 роки і відсутність військового шляху вирішення проблеми; несприйняття військовими розслідування військових злочинів цивільним ДБР; необхідність прийняття законодавчого рішення про перебування на території ОРДЛО миротворчої місії, в тому числі за участю українських правоохоронців; необхідність у заповненні вакууму правового регулювання, а також проведення фільтраційних заходів з подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, скоєних парамилитарными формуваннями та окремими представниками окупаційних адміністрацій.

Основу особового складу Держбюро військової юстиції, вважає Матіос, повинні скласти колишні слідчі військової прокуратури, особовий склад нинішньої Військової служби правопорядку, який прямо не брав участь у бойових діях у зоні АТО, військові інспектори та офіцери з особливих доручень, які будуть займатися питаннями дотримання правових і соціальних гарантій всіх військовослужбовців. Матіос уточнив, що в цілому це буде приблизно 4500 чоловік.

"До повноважень Державного бюро військової юстиції має відійти розслідування військових та пов'язаних з ними злочинів; злочинів, скоєних проти військовослужбовців; злочинів, скоєних у районі проведення бойових дій; окремих злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; здійснення контролю за дотриманням законодавства в діяльності військових формувань; представництво інтересів військових судах як третьої особи; представництво та захист в судах прав та інтересів військовослужбовців, залучених до участі у веденні бойових дій і не мають можливості звернутися за наданням законодавчої допомоги", - переконаний головний військовий прокурор.

Матіос додав, що також ДБВЮ має бути створено у тому числі як буфер і своєрідний фільтр для розслідування злочинів, скоєних військовослужбовцями, окремими представниками населення та учасниками парамілітарних утворень, з наданням Бюро часткового статусу допоміжного контингенту для миротворчого контингенту.

"Якщо коротко, то метою створення ДБВЮ є правова регуляція, контроль (нагляд) над військовими формуваннями та залучення особового складу цього органу до практичного дослідження (розслідування) подій 2014-2018 рр .. на сході України, а також об'єктивної оцінки причетність/непричетність учасників збройних формувань Російської Федерації і окупаційної адміністрації до вчинення тяжких, особливо тяжких злочинів на території Донецької і Луганської областей", - зазначив Матіос.

На його переконання, ДБР, до сфери повноважень якого з 20 листопада 2017 р. відійшло розслідування військових злочинів і яке буде комплектуватися слідчими, які мають статус державного службовця, "однозначно, не здатна і не зможе вирішити вищевказані дуже складні питання".

Раніше Головний військовий прокурор Анатолій Матіос спростував інформацію Міністерства оборони України про кількість самогубств військовослужбовців у лавах української армії.

Також раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв про те, що середньому щотижня 2-3 військовослужбовця скоюють самогубства. З них близько 80% мали ознаки посттравматичного синдрому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі