Масштабна місія ООН та ЄС може стати реальним шансом припинити окупацію в Донбасі - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Масштабна місія ООН та ЄС може стати реальним шансом припинити окупацію в Донбасі - експерти Експерти наголошують на необхідності чисельної місії
Миротворча місія в так званих "ДНР" та "ЛНР" потребуватиме великомасштабної міжнародної участі.

На тлі невдалого Мінського процесу і відносно хороших показників деяких попередніх місій ООН добре узгоджена, озброєна і з широким мандатом миротворча операція, що включатиме значний цивільний компонент, може стати чудовою можливістю для Європи невдовзі досягти миру наїї східному кордоні, йдеться у статті Олексія Мельника та Андреаса Умланда для DT.UA.

"Тимчасова адміністрація ООН для Східної Славонії, Бараньї та Західного Срема (United Nations Transitional Administration in Eastern Slavonia, Baranja and Western Sirmium - UNTAES) часто згадується як одна з найбільш успішних миротворчих місій ООН. Один із авторів - Олексій Мельник, служив із квітня по серпень 1996 р. у штабі UNTAES і керував двома українськими ескадрильями вертольотів. У складі місії були й російські військові. Історія та параметри діяльності UNTAES наводять на думки про можливість проведення такої місії на Сході України", - йдеться у статті.

Читайте також: Найнезвичайніші інсталяції фестивалю світла у Лондоні

На думку авторів, базуючись на досвіді розгортання UNTAES та інших миротворчих операцій ООН, можна припустити, що миротворча місія в так званих "ДНР" та "ЛНР" потребуватиме великомасштабної міжнародної участі. Наприклад, для гарантованого успіху можливе розгортання військового контингенту ООН і поліції має бути масштабнішим, ніж у Східній Славонії в 1996-1997 рр.

"Елементарні розрахунки (виходячи з розмірів території) свідчать, що необхідний багатонаціональний контингент чисельністю близько 50 000 військовослужбовців. Мало того, що такої величезної чисельності на сьогодні в розпорядженні ООН немає, - його формування може вимагати багато часу, зусиль і, що важливо, готовності урядів країн - потенційних контрибуторів. Понад те, для успіху такої місії необхідно, щоб повне розгортання почалося протягом кількох місяців після досягнення угоди про проведення операції, а мандат місії був досить широким. Можливим рішенням могло б стати об'єднання місії ООН із військовими та цивільними операціями ЄС у рамках Спільної Європейської політики безпеки та оборони", - йдеться у статті.

"Можливо, і немає потреби в мобілізації 50 000 військовослужбовців ООН та/або ЄС, але збройний компонент такої місії має бути досить великий для того, аби місія мала сенс", - наголошують автори.

"Для такої операції замало тільки рішення Ради Безпеки ООН. Їй необхідна політична, матеріальна та кадрова підтримка Європейського Союзу. Об'єднана місія ООН/ЄС може стати реальним шансом припинити терористичну окупацію в Донбасі, а для України - єдиним способом повернути втрачені території у найближчому майбутньому. Українська держава та інші задіяні міжнародні сторони, такі як Німеччина або ОБСЄ, продемонстрували - вони надто слабкі, щоб вирішити ці завдання самотужки. Таким чином, об'єднання миротворчої місії ООН і діяльності СПБО ЄС, поряд із масштабним залученням потужних організацій з питань розвитку (Світового банку, ЄБРР, АМР США, Німецького агентства з міжнародного співробітництва тощо) у Донбас має стати пріоритетом у спробах Заходу припинити збройне протистояння між Україною і Росією в Донбасі", - йдеться у статті

Нагадаємо, представник України в ООН Володимир Єльченко на засіданні Ради Безпеки заявив, що Україна закликає посилити міжнародну присутність в Донбасі: розгорнути миротворців ООН і поліцейську місію ОБСЄ.

Детальніше про питання розміщення миротворців в Донбасі читайте у статті Олексія Мельника та Андреаса Умланда "За рамками Мінських угод" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі