Колишній народний депутат Микола Мартиненко відмовився брати повістку на допит у Національне антикорупційне бюро та викинув документи, які передавав йому детектив у залі суду, на підлогу. Інцидент стався в понеділок у Шевченківському районному суді Києва під час слухання справи про заволодіння Мартиненком коштами держпідприємств.
Детектив кілька разів намагався вручити Мартиненку папери про виклик на допит у статусі свідка за запитом Генеральної прокуратури Чехії, але той відмовився їх прийняти і заявив, що співробітник НАБУ "діє незаконно", повідомляє "Центр протидії корупції".
Як зазначила юрист "Центру протидії корупції" Олена Щербан, така реакція Мартиненка може свідчити про те, що він боїться розслідування іноземних правоохоронних органів, де він не має такого впливу, як в Україні. Зокрема, мова йде про кримінальну справу, відкриту в Чехії щодо посадових осіб "Skoda JS a.s.", в якій фігурує прізвище Мартиненко.
Детектив НАБУ прийшов у Шевченківський суд, щоб вручити перед засіданням екс-нардепу Миколі Мартиненку повістку на допит. Мартиненко відмовився її брати та викинув на підлогу. pic.twitter.com/Llm85TNwqq
- ЦПК / Шабунін (@Shabunin) 5 листопада 2018 р.
Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата від фракції "Нароный фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка та відпустив його на поруки низки народних депутатів.
У травні Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передала до суду справу Мартиненка та групи осіб. Обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) КК України.
Мартиненку також інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6 777 400 євро.
Також Мартиненко обвинувачується у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника.