Маркарова заявила про відсутність непорозумінь між США та Україною щодо "Північного потоку-2"

Поділитися
Маркарова заявила про відсутність непорозумінь між США та Україною щодо © Оксана Маркарова / Facebook
Штати, за її словами, готові продовжувати боротьбу з цим газопроводом.  

Посол України у США Оксана Маркарова заявила, що і Київ, і Вашингтон вважають будівництво газопроводу "Північний потік-2" геополітичним проектом - непорозумінь між країнами щодо цього немає. Про це Маркарова розповіла під час інтерв'ю виданню "Голос Америки"

"І ми, і США сприймаємо його дуже однозначно: це геополітичний проект Російської Федерації, і ми розуміємо, які ризики він несе не тільки для України, а й для регіону в цілому", - зазначила Маркарова.

Вона також додала, що лише США можуть прийняти рішення щодо санкцій проти Росії через реалізацію цього проекту. 

"Але ми абсолютно чітко відчуваємо зацікавленість у США разом з нами далі працювати над тим, щоб “Північний потік-2” не став зброєю проти України та регіону", - додала Маркарова.

Нагадаємо, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення за скаргою компанії-оператора Nord Steam 2 в Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur і вирішив, що газопровід повинен відповідати нормам газової директиви ЄС.

Попри те, що газопровід добудований на 99%, прем'єр-міністр Денис Шмигаль і голова Офісу президента України Андрій Єрмак тільки 13 серпня підписали документи про створення робочої групи з нейтралізації загроз національній безпеці, пов'язаних з майбутнім запуском газопроводу «Північний потік-2».

Наприкінці липня США і Німеччина досягли угоди щодо газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту. У травні Вашингтон відмовився вводити санкції проти оператора газопроводу Nord Stream 2 AG і його директора Маттіаса Варніга.

Серед компенсацій, запропонованих Україні за неперешкоджання добудові і запуску газопроводу: продовження контракту на транзит газу; 1 млрд доларів інвестицій у відновлювану енергетику країни (збитки в разі припинення транзиту - 2 млрд щорічно); використання української ГТС для транзиту зеленого водню. Німеччина і США також декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «СП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту.

Що означає рішення німецького суду для України? Які дії повинен вжити Київ, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу «Північний потік-2» програв суд у Німеччині» в ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі