ЛЗІ: Масове скасування результатів деяких реформ – це приклад опосередкованого, але відчутного впливу, який українські суди здійснюють на державну політику

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ЛЗІ: Масове скасування результатів деяких реформ – це приклад опосередкованого, але відчутного впливу, який українські суди здійснюють на державну політику © pixabay.com
Рішення судів суттєво впливають на фінальний результат успішності кадрового очищення в державних органах.

У своєму матеріалі для ZN.UA "Як суди впливають на кадрове очищення у владі?" Лабораторія законодавчих ініціатив констатує, що рішення судів суттєво впливають на фінальний результат успішності кадрового очищення в державних органах.

"Втім, так відбувається не тому, що ідея кадрового очищення сама по собі неправильна, це вказує, радше, на те, що є певні недоліки в її дизайні чи процесі реалізації. Загалом рішення судів є свідченням того, що українська практика впровадження подібних змін традиційно супроводжується типовими помилками, яких упродовж тривалого часу не вдається остаточно подолати", – кажуть у статті.

По-перше, зазначають у ЛЗІ, досить часто масштабні зміни базуються на слабко розробленому законодавстві. У зв’язку з цим виникають різні неузгодженості, суперечності у профільних нормативно-правових актах, національна практика не відповідає міжнародним стандартам тощо.

"По-друге, навіть добре спроєктовані норми не гарантують стовідсоткової успішності реформи. Так відбувається тому, що нерідко положення законодавства порушуються під час безпосередньої реалізації змін. Наприклад, органи влади діють усупереч своїм повноваженням, неналежним чином обґрунтовують прийняті рішення, не дотримуються строків здійснення певних процедур", – додають аналітики.

Тому у разі наявності хоча б одного з цих аспектів у гру вступають суди, які за наслідками розгляду справ визнають реформи чи окремі їхні процедури незаконними.

"Тож у підсумку судовий вплив виступає одним із індикаторів як мінімум продуманості, а то і (не)правильності вектора суспільних змін. На жаль, вітчизняний досвід організації попередніх спроб перезапуску державних інституцій і кадрового оновлення не завжди можна назвати успішним", – підкреслюють у Лабораторії законодавчих ініціатив.

У статті наголошуюють, що результати судового оскарження видають на-гора всі промахи, які були допущені розробниками нововведень. Однак у цьому є і позитивний момент — судовий контроль виступає запобіжником і застерігає від повторення аналогічних помилок надалі.

"І цей досвід варто враховувати вже зараз, коли ми плануємо реформи, потрібні для повноцінного членства України в ЄС", – додали аналітики.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з очільницею французького МЗС Катрін Колонною припускав, що переговори про вступ нашої держави до ЄС можуть розпочатися вже до кінця 2023 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі