Львівська облрада повторно визнала мовний закон недійсним

Поділитися
© 100travels.com.ua
Львівська облрада вкотре визнала недіючим на території області скандальний мовний закон. Закон був винесений на повторний розгляд, оскільки відповідне рішення на минулому засіданні було прийнято з порушеннями.

Львівська обласна рада повторно ухвалила рішення про визнання недійсним на території Львівської області закону про основи мовної політики. «За» проголосували 80 депутатів.

«Це політичне рішення є демонстрацією акту нашої національної та людської гідності», - сказала представник ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

За її словами, це питання було винесено на повторний розгляд, оскільки відповідне рішення, за яке голосувала облрада на одному з попередніх засідань, було прийнято з порушеннями.

Вона підкреслила, що даний «закон порушує Конституцію, інші закони України, до нього є зауваження Венеціанської комісії, негативна оцінка підрозділів НАНУ».

У той же час заступник прокурора області Андрій Палюх зазначив, що ухвалення такого рішення - не в межах повноважень облради.

Він нагадав, що на попереднє таке рішення облради прокуратура винесла протест, однак оскільки Львівська облрада не розглянула його у термін, прокуратура звернулася до суду.

У свою чергу голова облради Олег Панькевич поставив це питання на голосування, зазначивши, що «прокуратура може вважати це актом пам'яті жертв Голодомору з боку депутатів.

3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність перевищує 10%.

Відзначимо також, що у вересні в Конституційний суд України надійшло звернення Львівської міськради щодо офіційного тлумачення перехідних положень закону «Про основи державної мовної політики». !zn

Читайте також:

Депутати провалили закон про навчання дошкільнят мовами національних меншин

Україна не зверталася до Венеціанської комісії за оцінкою прийнятого мовного закону

Мовне питання може бути використане як відволікаючий маневр у ході конституційної реформи

Мінфін виділить на розвиток української мови в 2013 році 168 млн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі