Україна не зверталася до Венеціанської комісії за оцінкою прийнятого мовного закону

Поділитися
© svit24.net
У Венеціанській комісії проекту ухваленого закону не бачили: Ніхто не просив нас перевірити закон і дати свій висновок, але цілком очевидно, що є проблеми щодо поваги свободи висловлювання.

У Європейській комісії "За демократію через право" Ради Європи (Венеціанська комісія) не отримували від Києва запит на проведення оцінки вже прийнятого закону "Про засади державної мовної політики", незважаючи на очікування Європейського Союзу.

"Українська сторона не просила Венеціанську комісію дати висновок на проголосований закон", - повідомив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

За його словами, Венеціанська комісія надала дві позиції на два законопроекти про мови. "Але ми не бачили, який закон був прийнятий. Я думаю, що був прийнятий закон, який аналогічний другому проекту закону, який ми перевірили", - припустив він.

У цьому зв'язку Букіккіо повідомив, що другий законопроект, "який ми бачили, вів у правильному напрямку". "Але з нашої точки зору, він був не достатньо хороший, бо надавав певні вигоди тільки російській та деяким іншим мовам меншин. Дуже важливо захистити українську мову і надати певний захист іншим мовам меншин", - вважає він.

- Півсотні народних депутатів попросили КС оцінити конституційність закону про регіональні мови

Разом з тим, Букіккіо висловив думку, що дане питання носить політичний характер. "Я хотів би сказати, що проблема цього питання в тому, що це - політичне рішення, яке має бути прийняте політичними силами, парламентом України щодо ролі російської мови", - упевнений президент Венеціанської комісії.

Відповідаючи на питання про те, чи відповідає демократичним принципам проголосований у першому читанні в українському парламенті закон щодо пропаганди гомосексуальних стосунків, він повідомив, що у Венеціанській комісії проекту цього закону не бачили. "Ніхто не просив нас перевірити закон і дати свій висновок, але цілком очевидно, що є проблеми стосовно поваги свободи висловлювання. Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд вже висловив свою стурбованість щодо цієї ініціативи", - сказав Букіккіо.

Як повідомлялося, 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав закон "Про основи державної мовної політики", а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їхня чисельність 10% і вище.

Брюссель висловив сподівання, що оцінка Радою Європи і Венеціанською комісією закону внесе ясність щодо відповідності його стандартам, закладеним в Європейській хартії регіональних мов і мов меншин. !zn

Читайте також:

Півсотні народних депутатів попросили КС оцінити конституційність закону про регіональні мови

Львівська облрада визнала нечинним на території області закон про мови

Азаров пообіцяв, що закон про мови не буде скасовано

Пивовари протестують проти закону про мови - не готові перекласти етикетки російською

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі