Львівська опозиція "проспала" призначення губернатором скандального генерала Сало

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Львівська опозиція "проспала" призначення губернатором скандального генерала Сало Олег Сало
У Львові після призначення Олега Сала на пікет проти "звіриного оскалу режиму" вийшли всього 40 осіб. "Офіційна" опозиція ніяк не відреагувала на призначення одіозного силовика.

Призначення головою Львівської облдержадміністрації Олега Сало зруйнувало міфи про патріотичну Львівщину як про останній оплот опору і радикальної колиски майбутніх революцій. Про це в статті для ZN.UA пише львівський журналіст Остап Дроздов.

Оглядач зазначив, що на Львівщині опозиція не відреагувала на подання одіозного губернатора.

"Поки патріоти пили каву і вибудовували плани порятунку України, більш ніж одіозний чиновник був представлений. Подію широко анонсували, ніякої секретності. Але під час представлення губернатора тільки журналісти зважилися скандувати "Ганьба!". Жодна патріотична (мовчу вже про радикальні) партія не спромоглася хоча б на спонтанний флешмоб в залі облради. Ні криків, ні блокування трибуни, ні деструктиву, ні демонстрації обурення чи чогось подібного. І це при тому, що про подання "ворога народу" повинен був знати голова Львівської обласної ради свободівець Петро Колодій", - зазначив журналіст.

Пізніше прозвучало пояснення члена бюро ЛОО "Батьківщина", обласного депутата Івана Стецьковича: виявляється, всі керівники обласних осередків знаходяться в Києві, вони займаються звільненням Тимошенко і євроінтеграцією - значить, на місцях ніхто нічого не міг вирішити.

ТАКОЖ: Сало - сила. Львів - могила?

Перший тиждень роботи нового губернатора ознаменувалася мовчанням опозиції. Жодна з ключових партій не зробила офіційної заяви. Жоден обласний осередок не зібрав своє бюро, або політраду, або виконком. Новий голова ОДА вже встиг озвучити свої плани на майбутнє - і тільки на шостий день з'явилася заява Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока, оскільки у Львові партійні осередки чекали на відмашку з центру.

Сесія, на якій повинні були висловити недовіру Салу, відбулася буденно. Для зняття губернатора з посади було необхідно 78 голосів (2/3). Арифметична сума фракцій, що вважаються опозиційними, - 83.

Однак проти Сала обранці змогли зібрати 72 голоси. Їх достатньо для декларативної більшості, але вона, як відомо, ніяких наслідків для губернатора не має. Опозиційні лідери не змогли забезпечити 100% явки своїх соратників. Навіть серед опозиціонерів, які брали участь у голосуванні, знайшлися три тушки, що свідомо зіпсували бюлетені. Втім, і їх бюлетенів не вистачило б для недовіри Салу.

Показово і те, що проти "звіриного оскалу режиму" на пікет вийшло 40 осіб. Більшість з них - активісти громадського руху, які під час "злодіянь" Сала ще до школи ходили. Ніякого громадського обурення це скандальне призначення не викликало. Львівські партії взагалі не зверталися до своїх виборців з питання Сала, опозиція людей на вулиці не вивела.

"Сало - це ціна львівського патріотизму і радикалізму. Ціна фактично викидна. Міф про львів як про найпринциповіший регіон вже неможливо підтримувати. У Львові немає ні дієвих партій, ні громадянського суспільства, яке може якісно протистояти відвертим провокаціям", - резюмує журналіст.

Як повідомляло ZN.UA, Олег Сало став п'ятим головою Львівської обладміністрації за три з половиною роки - Василь Горбаль, Михайло Цимбалюк, Михайло Костюк та Віктор Шемчук не виправдали надій президента і були звільнені.

Уродженець Львівської області Олег Сало пройшов шлях від інспектора ДАІ до начальника обласного управління МВС. Потім були вибори-2004, в ході яких генерал-майор Сало виступив у ролі головного контролера виборчого процесу в регіоні. Тамтешні політики і журналісти звинувачували керівника місцевого главку в організації фальсифікацій, причетності до підкидання боєприпасів в офіси опозиційних організацій і бездіяльності при розслідуванні підпалу редакції газети "Поступ".

Зайве завзяття міліцейського чину обернулося порушенням двох кримінальних справ в лютому 2005-го. Однак рівно через два роки Печерський суд столиці постановив закрити "у зв'язку з відсутністю складу злочину". У проміжку Сало встиг відзначитися в чорному списку оголошених у міжнародний розшук, а також у передвиборчому списку "Народної опозиції" Наталії Вітренко. До недавнього часу Олег Сало очолював міліцію сусіднього Прикарпаття.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Остапа Дроздова "Сало на мило". !zn

Читайте також:

Львівська облрада висловила недовіру губернатору Сало

Луценко порівняв призначення Сало губернатором Львівщини з поверненням нечисті на Хеллоуїн

Губернатором Львівської області призначено генерала міліції, якого розшукував Інтерпол

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі