Луценко та Холодницький визнали технічні помилки в поданнях на депутатів

Поділитися
Луценко та Холодницький визнали технічні помилки в поданнях на депутатів За словами Луценка, нещодавно з'явилося чимало охочих дати свідчення проти Довогого
Голова ГПУ сподівається, що Рада все ж зніме недоторканність з шести депутатів.

Керівництво Генпрокуратури та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підтвердило, що в уявленнях зняття недоторканності з народних депутатів, які почав розглядати регламентний комітет, є технічні помилки і неточності.

Очільник ГПУ Юрій Луценко пояснив наявність помилок поспіхом у зв'язку з необхідністю винести питання на розгляд Верховної Ради до парламентських канікул.

"Звичайно, технічні помилки були, в тому числі і в тексті подання. Це потрібно визнати. На жаль, у випадку деяких уявлень ми поспішали, бо знали про неминучі канікули Верховної Ради. А в деяких питаннях щодо народних депутатів я бачу необхідність певних дій", – заявив Луценко в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ" у четвер, 6 липня.

Його слова підтвердив голова САП Назар Холодницький, підкресливши, що, незважаючи на це, слідство рухається в правильному напрямку.

"Технічні помилки, звичайно, були – не без цього. Але глобально ми вважаємо, що ми – на правильному шляху. І НАБУ все робить правильно. І ті провадження, які є в Генеральній прокуратурі – теж, я сподіваюся, будуть доведені до логічного завершення", – підкреслив Холодницький.

Його, у свою чергу, підтримав генпрокурор. За словами Луценка, після спрямування до Ради подання на Олеся Довгого, ряд ключових свідків у справі про земельні махінації екс-мера Києва Леоніда Черновецького висловили готовність дати свідчення.

"Після слухань тут, на всю країну, справи Довгого нам віддзвонили більше 10 бажаючих дати свідчення! І, треба сказати, дуже непростих бажаючих", – додав генпрокурор.

Він також висловив сподівання, що, незважаючи на рішення регламентного комітету, Верховна Рада все ж підтримає зняття недоторканності з шести депутатів.

"Парламент завжди давав згоду. Сподіваюся, так буде і цього разу", – сказав Луценко.

Нагадаємо, 29 червня генпрокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна. Його якого підозрюють у земельних махінацій, здійснених на посаді міського голови Харкова.

Як повідомлялося, 21 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій направив до регламентного комітету парламенту п'ять подань генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності народних депутатів Євгена Дейдея ("Народний фронт"), Олеся Довгого ("Воля народу"), Андрія Лозового ("Радикальна партія"), Борислава Розенблата ("Блок Петра Порошенка") і Максима Полякова ("Народний фронт").

Головний експерт Антикорупційної групи РПР Олександр Леменов скептично розцінює шанси на позбавлення недоторканності всіх депутатів, стосовно яких складено подання.

"Пакетний підхід дає можливість PR-маневру: позитивне голосування Ради навіть по одній кандидатурі (а краще - за 2-3) прогнозовано зменшить масштаби критики, яка звучатиме в зв'язку з незгодою на притягнення до відповідальності інших парламентарів. До того ж такий прийом дозволить з допомогою "злиття" одних фігурантів замаскувати спроби "прикрити" інших", - пише він у своїй статті для DT.UA.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Пакетна недоторканність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі