Луценко пообіцяв переконати Раду зняти недоторканність з шести депутатів

Поділитися
Луценко пообіцяв переконати Раду зняти недоторканність з шести депутатів Луценко покаже Раді докази причетности шести депутатів до скоєння правопорущшень
Депутатам продемонструють документи та відеозаписи.

Генеральна прокуратура має в своєму розпорядженні достатньо доказів для притягнення до кримінальної відповідальності шести народних депутатів, щодо яких направлені відповідні подання до Верховної Ради, заявив генпрокурор Юрій Луценко.

"У нас достатньо доказів, щоб переконати неупереджених депутатів у необхідності зняття недоторканності та продовження досудового слідства", – сказав керівник ГПУ в інтерв'ю "5 каналу", яке транслювалося ввечері в неділю, 2 липня.

За словами генпрокурора, народним депутатам продемонструють документи, аудіо - та відеозаписи, які свідчать про причетність їх колег до злочинів.

"Моя точка зору: ні в комітеті, ні у Верховній Раді не має відбуватися суд. Має відбутися перевірка: є докази вчинення правопорушень? Так, вони є. Чи достатні – вирішуватиме суд", – наголосив Луценко.

Раніше Луценко повідомляв, що з понеділка, 3 липня, регламентний комітет почне по черзі розглядати подання ГПУ на зняття недоторканності з шести депутатів.

Нагадаємо, 29 червня генпрокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна. Його якого підозрюють у земельних махінацій, здійснених на посаді міського голови Харкова.

Як повідомлялося, 21 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій направив до регламентного комітету парламенту п'ять подань генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності народних депутатів Євгена Дейдея ("Народний фронт"), Олеся Довгого ("Воля народу"), Андрія Лозового ("Радикальна партія"), Борислава Розенблата ("Блок Петра Порошенка") і Максима Полякова ("Народний фронт").

Головний експерт Антикорупційної групи РПР Олександр Леменов скептично розцінює шанси на позбавлення недоторканності всіх депутатів, стосовно яких складено подання.

"Пакетний підхід дає можливість PR-маневру: позитивне голосування Ради навіть по одній кандидатурі (а краще - за 2-3) прогнозовано зменшить масштаби критики, яка звучатиме в зв'язку з незгодою на притягнення до відповідальності інших парламентарів. До того ж такий прийом дозволить з допомогою "злиття" одних фігурантів замаскувати спроби "прикрити" інших", - пише він у своїй статті для DT.UA.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Пакетна недоторканність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі