"У в'язниці я постійно повертався до питання невдачі помаранчевої команди, і мене, зокрема, у МВС. Опускаючи деталі, мій висновок зводиться до того, що у нас був вождь, але ніхто не знав ані його команди, ані планів. Результат на поразку був запрограмований", - зазначив Луценко.
"На старому дефективному, каральному, часто кривавому фундаменті СРСР не можна побудувати європейську демократичну державу. Висновок - процес змін треба поставити з голови на ноги - спочатку концепція нової країни, потім єдиний кандидат у президенти, його команда, і лише потім - народна хвиля під вибори", - додав він.
Серед основних напрямків Третьої української республіки Луценко, зокрема, назвав: євроінтеграцію за будь-яку ціну, "інакше чорна діра Кремля втягне нас знову в морок минулого, який там ніколи не згасає"; демонополізацію і деолігархізацію економічної і політичної системи - "без цього не буде ні ефективної економіки, ні соціальних стандартів".
"Пропозиція дуже проста - усі податки платяться в Україні, якщо ні - виникає питання про законність приватизації 90-х плюс примусова демонополізація за прикладом США", - пояснив він.
Окрім того, серед напрямків - повноцінне самоврядування - "проблеми повинні вирішуватися там, де живуть люди" - і формування сучасної української ідентичності.
Також одним із завдань Третьої української республіки, за словами Луценка, є ліквідація каральної системи ГПУ-МВС-суди: "прийняття нових законів під нові силові і судові структури, набір персоналу з нуля".
"Професіоналізм можна отримати, моральність - ні", - підкреслив екс-міністр.
"Це - тільки мої тези. Більше знають безліч розумних небайдужих профі. Хочу допомогти їм сісти за круглий стіл. З новим баченням Третьої української республіки з'явиться сенс йти на вибори, щоб змінити не прізвище президента, а країну, де ми живемо", - підкреслив Луценко. !zn
Читайте також:
Луценко знає три способи, як зірвати задуманий регіоналами референдум