Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що позиція слідства у справі про отримання Михеїлом Саакашвілі через посередників грошей у бізнесмена-втікача Сергія Курченка не змінилася.
Головний редактор видання "РБК-Україна" Сергій Щербина публічно поставив Луценку питання про позицію слідства у зв'язку з тим, що президент Володимир Зеленський повернув колишньому голові Одеської ОДА та президенту Грузії українське громадянство.
"Юрій Віталійович, а ваша позиція з питання отримання Саакашвілі грошей у Курченкп і обвинувачення у сприянні злочинному угрупованню залишаються в силі, чи концепція змінилася?", - написав журналіст на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 28 травня.
"Ні. Зрадник", - відповів йому генпрокурор.
Раніше Луценко заявляв про те, що Міхеїл Саакашвілі отримав через координатора київського обласного осередку "Руху нових сил" Сиверіона Дангадзе від бізнесмена-втікача Сергія Курченка 500 тисяч доларів на дестабілізацію обстановки в Україні. Саакашвілі, його соратники та адвокати називали справу сфабрикованою, а затримання Дангадзе незаконним. 24 травня 2018 року Печерський суд Києва виніс Дангадзе вирок і засекретив його. За даними "Руху нових сил", обвинувачений під тиском уклав угоду зі слідством.
12 лютого минулого року Міхеїла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко в липні 2017 року позбавив українського громадянства, видворили з України. Рішення було прийнято на тлі акцій протесту в Києві, які організовував Саакашвілі.
Політика затримали бійці спецпідрозділу ДПСУ в київському ресторані й уже через годину чартерним рейсом відправили до Варшави.
Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд до країни.
Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися до Україниі відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.
28 травня Володимир Зеленський скасував рішення п'ятого президента Петра Порошенка про позбавлення Саакашвілі громадянства України. Саакашвілі подякував Зеленському і заявив про свій приїзд до Україну 29 травня.