Луценко дав зрозуміти, що не має наміру йти у відставку

23 травня, 2019, 13:26 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Генпрокурор звинуватив у провалі боротьби з корупцією НАБУ і САП.

Луценко дав зрозуміти, що не має наміру йти у відставку
Луценко збирається й надалі очолювати ГПУ

Генеральний прокурор Юрій Луценко, відставки якого вимагав новообраний президент України Володимир Зеленський, дав зрозуміти, що йти з посади генпрокурора не збирається.

Луценко оприлюднив на своїй сторінці в Facebook відеоролик "Про боротьбу з корупцією. Хто за що відповідає. У кого які результати". У ньому він, зокрема, розкритикував роботу Національного антикорупційного бюро.

"останнім часом багато говориться про необхідність тотальної зміни керівництва держави. Зокрема керівників правоохоронних структур, які нібито не впоралися з проблемою боротьби з корупцією в нашій країні... До відповідальності готовий, але хотів би, щоб ми одразу розібралися, хто працював, а хто саботував поставлені законом завдання", - заявив генпрокурор.

За словами Луценка, ГПУ спільно з НПУ, СБУ, ДБР та Фіскальною службою повинні боротися з корупцією категорії "Б" - "від голови сільради до заступника губернатора". Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро – корупцією категорії "А" - "від губернатора до вищих посадових осіб держави".

Після чого генпрокурор похизувався досягненнями свого відомства і колег – 2876 обвинувальних вироків суду у корупційних справах на 125 млрд гривень. І звинуватив НАБУ і САП у відсутності таких показників.

При цьому в Бюро та антикорупційній прокуратурі неодноразово акцентували увагу на тому, що передані справи "припадають пилом" у судах, зокрема справи топ-чиновників.

Невдачі у реалізації судової реформи в Україні пояснюються двома ключовими чинниками: процедурою добору суддів і роботою органів, що приймають рішення. Завдяки чому в "нових" судах опинилися до 80% старих кадрів, суддів Майдану і тих, чия доброчесність викликала сумніви.

"Ми працювали, працюємо та будемо працювати ефективно у межах того, що закон дозволяє нам. САП і НАБУ явно не впоралися з поставленими завданнями. Причому саме НАБУ, яке багато говорить, але показує нульовий результат", - додав голова ГПУ.

І поклав відповідальність за провал боротьби з корупцією на директора НАБУ Артема Ситника, якого "призначає президент". Але знехтував "особливостями" судової реформи, за яку також відповідає президент.

Нагадаємо, 20 травня, виступаючи в парламенті після прийняття присяги, президент України Володимир Зеленський забажав, аби Верховна Рада звільнила голову СБУ Василя Грицака, голову ГПУ Юрія Луценка і міністра оборони Степана Полторака.

При цьому ще до початку інавгурації Зеленського рапорти про відставку подали Василь Грицак і Степан Полторак. Разом із головою Служби безпеки у відставку пішли всі його заступники.

Related video

Згодом міністр оборони погодився залишатися на посаді до тих пір, поки ВР сама не вирішить його звільнити. На думку Полторака, небезпечно залишати ЗСУ без координації в умовах агресії РФ.

За матеріалами: DT.UA / Підготував/ла : Ольга Чекіс
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК