Рада суддів на засіданні у п'ятницю, 3 лютого, не змогла обрати свого представника до складу Дорадчої групи експертів, яка оцінюватиме кандидатів у судді Конституційного суду України - жоден із кандидатів не набрав необхідних 12 голосів, повідомив Центр протидії корупції.
Так, суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Володимир Кузьменко набрав 10 голосів, суддя Верховного суду Мирослава Білак – 3 голоси, а суддя Верховного суду Олександр Волков отримав 2 голоси. Ще вісім членів Ради суддів проголосували проти всіх кандидатів.
Тепер Рада суддів знову оголосила прийом заявок кандидатів у Дорадчу групу експертів, яка у майбутньому оцінюватиме «моральні якості та рівень компетентності у сфері права» кандидатів на посаду судді Конституційного суду.
Водночас Володимир Кузьменко, який опинився найближче до проходження в ДГЕ відомий тим, що під час Революції Гідності забороняв мирні зібрання у центрі Києва. Також його ім'я фігурувало у плівках судді Вовка, який називав Кузьменка “нашим”.
Раніше Венеціанська комісія заявила, що не надсилатиме своїх експертів для участі у конкурсі з відбору суддів Конституційного суду України через неврахування парламентом рекомендацій комісії, зокрема проігноровано вимогу щодо збільшення складу ДГЕ до семи. При цьому сьомий учасник має бути обраний за міжнародною квотою.
Загалом законопроєкт №7662, проголосований парламентом у другому читанні, не вирішує проблему політичної залежності суддів КСУ, а сприяє продовженню практики політичних призначень. Чому так сталося і як правильно президенту та депутатам виправити ситуацію, щоб продемонструвати реальну, а не вдавану євроінтеграцію, читайте у статті Михайла Жернакова та Саміри Аббасової «Рейдерське захоплення Конституційого суду: що не так з ухваленим законопроєктом №7662 і, як це виправити?»