Голова 3, бо його прийнято з масою порушень.
"Зараз виникає питання, а який прийняли закон? У режимі першого читання? - Ні. З урахуванням частини поправок комітету? - Ні. З огляду на це він не може бути направлений на підпис президенту України", - сказав спікер 6 липня в ефірі телеканалу "Рада".
"Закон не може бути підписаний, для цього немає підстав", - заявив він.
При цьому Литвин підкреслив: "Питання не в моєму підпису. Питання в тому, що є величезні порушення, і обійти це увагою неможливо".
- Рада відмовилася розглядати відставку Литвина
Спікер назвав ухвалення цього закону "пірровою перемогою".
Коментуючи ініціативу подачі до суду у зв'язку з тим, що голова парламенту не підписує закон, Литвин сказав: "Я б застеріг або рекомендував ініціаторам звернення до суду не робити цього. Якщо суд почне розглядати це питання, він повинен буде досліджувати, як відбувався процес розгляду цього питання, наскільки він співвідносився з регламентом".
- Мовний закон прийняли з порушеннями, свідчить стенограма
Нагадаємо, що Литвин оголосив про свою відставку з посади спікера після того, як парламент за його відсутності підтримав у другому читанні закон про державну мовну політику, що розширює сферу застосування російської мови.
Спікер розповів, що в момент голосування його «викликали до президента». «Мене розвели, розвели Україну, розвели народ», - сказав Литвин.
Глава парламенту також заявив, що його «здав» перший віце-спікер, комуніст Адам Мартинюк, який поставив закон на голосування без його відома.
6 липня Рада відмовилася розглядати питання відставки Литвина. !zn
Читайте також:
Рада відмовилася розглядати відставку Литвина
На Литвина могли «натиснути», щоб він передумав не підписувати закон про мови, - Гриценко
Литвин не хоче відпускати депутатів на канікули
У Януковича спростували його зустріч з Литвином