Литва та Польща підтримали Україну на шляху до членства в НАТО та ЄС

Поділитися
Литва та Польща підтримали Україну на шляху до членства в НАТО та ЄС
Країни Люблінського трикутника підписали декларацію про спільну історичну пам’ять та ще два документи.

Міністри закордонних справ України, Польщі та Литви підписали три спільні документи, зокрема, щодо підтримки членства України в НАТО та ЄС, зазначив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час прямого включення з Литви. Повідомляє «Європейська правда».

Перший документ стосується підписання декларації про спільну історичну спадщину та спільні цінності між країнами Люблінського трикутника.

Як підкреслив Кулеба: «В ньому ми констатуємо те, що об’єднує наші країни не лише в минулому, але і майбутньому. В майбутньому це, безумовно, єдина Європа. І Литва, і Польща у цій декларації підтверджують, що докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, підтримують Кримську платформу, засуджують російську агресію проти нашої держави».

Другий документ – це дорожня карта розвитку цих трьох країн, яка включає різноманітні питання: від економіки до протидії гібридним загрозам.

В третьому документі йде мова про план заходів  з протидії дезінформації.

"Три наші країни мають унікальний досвід у протидії російській дезінформації. Україна володіє безцінним досвідом того, як працює російська дезінформація і як їй протидіяти. Три країни об’єднають зусилля, не лише, щоб спільно боротися проти дезінформації, але і щоб інші країни могли користуватися нашим досвідом",- наголосив міністр МЗС України.

Як повідомлялося, 7-8 липня у Литві відбудеться Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Нагадаємо, 5 липня міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас  заявив, що Афіни підтримують інтеграцію України в ЄС і НАТО.

5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Цим документом Польща засвідчила підтримку України ю на шляху до членства в Європейському Союзі.

У березні було підписано аналогічну декларацію з Литвою, 4 травня - з Польщею та 8 травня - з Латвією.

Раніше ZN.UA повідомляло, що основна перепона на шляху до «матеріалізації» рішення Бухарестського саміту щодо ПДЧ — скептичне налаштування членів Альянсу до потенційного членства України в НАТО. Насамперед Німеччини, Франції та Італії. Головна причина такого скепсису — Росія: ця група вважає, що надання нашій країні ПДЧ — політика свідомого провокування Москви, яка дає Кремлю привід до дестабілізації ситуації в Донбасі та створює загрозу безпеці в Європі.

Чи вдасться Україні найближчим часом отримати членство в НАТО, читайте в статті Володимира Кравченко «Обіцяного тринадцять років (?) чекають».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі