Литва підтримує ідею створення Кримської платформи і братиме участь в її діяльності - посол Сарапінас

Поділитися
Литва підтримує ідею створення Кримської платформи і братиме участь в її діяльності - посол Сарапінас © Flickr/Lietuvos Respublikos Seimas
У Вільнюсі вважають, що ініціатива допоможе консолідувати політику невизнання незаконної анексії Криму і протистояти мілітаризації півострова.

Литва підтримала ініціативу створення міжнародної Кримської платформи і планує брати участь в її діяльності, заявив посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас, передає " Інтерфакс-Україна ".

"Литва підтримує рішення України створити міжнародну Кримську платформу і планує брати участь в її діяльності. Ми згодні з думкою Києва, що ця ініціатива допоможе консолідувати політику невизнання, протистояти мілітаризації Криму, стежити за ситуацією з правами людини і екологією, піднімати інші невідкладні проблемні питання, що виникають через окупацію Криму", - сказав посол в інтерв'ю агентству" Інтерфакс-Україна ".

За словами Сарапінаса, ця ініціатива співвідноситься з політикою невизнання Європейським Союзом незаконної анексії Криму та вимогами ЄС до Росії забезпечити права жителів півострова.

Нещодавно Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового переговорного майданчика щодо Криму, який міг б стати аналогом нормандського формату, в якому йде мова про ситуацію в Донбасі, - Кримської платформи.

Кирирує проектом перша заступник міністра Еміне Джапарова. А двері до участі в ньому відкриті не тільки для західних партнерів України, але і для окупанта півострова - Росії (хоч в МЗС сумніваються в тому, що Москва буде брати участь).

Так, про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн. На якій стадії знаходяться переговори з Європейським Союзом, поки невідомо.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві.

Захід стане «інавгураційним», тобто, з нього формально почнеться створення Кримської платформи. Також планується, що на ньому буде ухвалено Декларацію, яка стане політичною основою діяльності платформи.

У міністерстві також розповіли, якої мети планують досягти, завдяки Кримській платформі, крім кінцевої - деокупації українського півострова.

Так, крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидія загрозам РФ в море. Загальний список виглядає так:

  • дотримання міжнародної політики невизнання анексії українського півострова;
  • посилення міжнародних санкцій у відповідь на російську агресію проти України та інші порушення РФ норм міжнародного права;
  • допомога жертвам порушень прав людини в Криму;
  • протидія мілітаризації півострова і загрозам безпеки в регіоні Чорного, Азовського і Середземного морів.

Всі ці аспекти будуть обговорюватися під час першого саміту Кримської платформи.

Відзначимо, Кремль давно і активно використовує іноземних політиків і бізнесменів для створення ілюзії міжнародної підтримки анексії півострова, створивши для цього так звану Міжнародну асоціацію «Друзі Криму» (МАДК). Що це за асоціація і яку мету вона переслідує насправді, читайте в статті Валентини Самар «Асоціація друзів окупації Криму» в ZN.UA.

Детальніше про окуповану кримську реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарову «Медова пахлава» стала «хмизом в меду» для читачів ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі